11 надійних способів розвитку навичок тайм менеджменту

12.03.2012

Управління часом – здатність, яку багато хто починає розвивати лише за потребою. При цьому в більшості випадків виявляється, що досить важко позбутися вкорінених шкідливих звичок і використовувати цей цінний навик на сто відсотків.

Витративши час на вивчення способів розвитку навичок управління часом, ви напевно досягнете позитивних результатів.

Наприклад, таких як:

1. Перестанете відкладати справи і ухилятися від виконання своїх обов’язків.

2. Станете швидше і точніше оцінювати задану роботу і свої можливості.

3. Будете менше турбуватися про терміни виконання роботи.

4. Підвищите результативність своєї діяльності.

5. Будете мати більше часу для відпочинку.

6. Найголовніше, будете мати більше вільного часу.

Уміння керувати часом – навичка, для розвитку і вдосконалення якого потрібен час та індивідуальний підхід. Найкраще випробувати різні методи і вибрати найбільш підходящий, який увійде в звичку.

Кілька корисних порад:

1. Складайте списки. По можливості записуйте всі свої справи. Завжди носіть із собою щоденник або записну книжку. Особисто я віддаю перевагу використовувати просту маленьку записну книжку (без рядків і полів звичайного щоденника).

Простий список поточних справ часто виявляється гарною підмогою. На мій погляд, краще всього використовувати метод 3 списків з 3 справ, тому що занадто довгі списки здаються нездійсненними навіть на папері.

2. Використовуйте час вимушеної бездіяльності. Плануйте свої справи, пересуваючись пішки або на машині, приймаючи душ або в інший незайнятий час. Обдумуйте свої плани на поточний або наступний день. Які з них – найважливіші? Основне завдання – встановлення пріоритетів.

3. Заохочуйте себе. Виконавши якусь справу (особливо важливо) виділіть час, щоб винагородити себе за труди. Автор роману «Заводний апельсин» (A Clockwork Orange) Ентоні Берджесс (Anthony Burgess) щоб домогтися поставленої мети використовував метод «Мартіні». Він ставив завдання писати 1000 слів на день, а написавши необхідну кількість тексту, влаштовував собі вихідний і випивав мартіні. Хоча мартіні не можна назвати кращою нагородою для деяких людей, але все ж ефективність цього методу не можна заперечувати.

4. Концентруйтеся на одній справі. Людський мозок працює більш ефективно, коли він зосереджений на чомусь одному. Як видно з вищесказаного, багатозадачний режим діяльності знижує її продуктивність. Зосередьтеся на одній справі і намагайтеся не змішувати її з іншими. Іноді багатозадачний режим виконання роботи може здатися більш ефективним, при цьому не будучи таким.

5. Намагайтеся не відкладати справи під різними приводами. Намагаючись підвищити результативність діяльності і заощадити час, намагайтеся уникати зволікання, цього головного ворога продуктивності.

6. Встановлюйте свої терміни виконання завдання. Ніхто не любить дотримуватися термінів виконання роботи, що викликають стрес, що погіршують настрій, підсилюють неспокій і напругу. Надійний спосіб усунення частини цих переживань – встановлення своїх більш ранніх строків виконання. Будьте реалістичні, але вимогливі до себе. Поставте перед собою завдання і, згідно порадою 3, винагородити себе після завершення важкого випробування. Так ви не тільки збереже свій час і підвищите результативність своєї роботи, але також будете мати резервний час без штрафних санкцій у випадку, якщо не впораєтеся до встановленого вами терміну. Цим радою часто зловживають, тому слід встановити собі покарання за порушення своїх термінів виконання завдань.

7. Перекладати обов’язок. Досить часто люди беруть на себе більше, ніж можуть виконати. Переоцінка своїх здібностей (може бути і не погана якість) часто призводить до перевтоми і надлишкового завантаження людини роботою. Щоб уникнути непотрібної напруги, не бійтеся перекладати справи на інших.

8. Заведіть щоденник. У метушні повсякденного життя ми часто забуваємо про важливі справи. За допомогою щоденника можна структурувати віддалені плани і раціоналізувати поточні справи. Всякий раз, коли подумаєте: «Чому я зараз займаюся цією роботою? Я міг сидіти вдома і дивитися серіал, просто подивіться у свій щоденник і згадайте про те, що потрібно заплатити за іпотечним кредитом або накопичити грошей на навчання дітей у коледжі. Переглядайте свій щоденник щомісяця, щоб вчасно виконувати намічене.

9. Використовуйте спеціальні програми. Це – легкодоступні програми, за допомогою записів і діаграм показують, як ви розподіляєте свій час, сидячи за комп’ютером. Двохвилинні перерви, зроблені, щоб зайти на сайт Digg, пограти у флеш гру на якомусь сайті або послати електронну пошту, в цілому можуть скласти досить великий проміжок витраченого марно часу і зменшити результативність вашої роботи. Але спеціальні програми дозволяють точно побачити, як ви витрачаєте свій час.

10. Працюйте в групі. Ця порада діє разом з порадою № 7. Деякі люди бояться перекладати частину своїх обов’язків на інших, що є прекрасним способом збільшення середньої результативності роботи членів групи. Переконайтеся, що всі члени групи розуміють завдання і знають, хто несе відповідальність за їх виконання. Переконайтеся, що всі лінії комунікації завжди справні. Завантажена або непрацююча лінія завжди знижують результативність роботи. Давайте завдання тим, хто в змозі виконати їх швидше та якісніше.

11.  Намагайтеся не перевтомлюватися. Перевтома відбувається, коли ваше тіло і розум більше не можуть справлятися з непосильною роботою. Не намагайтеся змусити себе зробити неможливе. Виділяйте час як для важливих справ, так і для відпочинку і роздумів. Обміркуйте свої недавні досягнення і переконайтеся, що ви відчуваєте себе добре. Аналіз і роздум – один з кращих способів придбати впевненість у своїх силах, а значить і висока працездатність.

Людина, що вміє керувати своїм часом, має більше шансів досягти своїх цілей. Дотримуйтесь цих порад у повсякденному житті, щоб підвищити ефективність своєї роботи.

Читайте на cайті:

Рубрика: ІНШЕ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами