Бізнес: лінійний чи мережевий?

16.06.2014

власний бізнесОсь уже кілька десятиліть поняття бізнесу і всього, що з ним пов’язано, міцно увійшло в наше життя. При цьому будь-який бізнес можна віднести всього-до одного з двох напрямів.

Перший передбачає прямі продажі та надання послуг через магазини, кафе, автостоянки та ін Умовно можна визначити такий вид підприємництва як очікування клієнта.

Мережевий же бізнес, або інакше кажучи, мережевий маркетинг, націлений на те, щоб самостійно знайти клієнта і запропонувати йому продукт або послугу. Тобто перший посил виходить не від покупця, а від постачальника.

Завдяки існуючим на російському ринку фінансових пірамід, які в тій чи іншій формі зустрічаються і сьогодні, у вітчизняного обивателя сформовано невірне уявлення про мережевий маркетинг. Головною відмінністю мережевого маркетингу від піраміди вважається наявність конкретного товару або послуги, яка просувається на ринку. Вся система такої роботи побудована не на грі із закупівельною ціною та ціною продажу (як у лінійному бізнесі), а на отриманні бонусів (які звертаються потім у грошовий еквівалент) від компанії-виробника за продаж конкретного товару даної марки.

Фінансова піраміда за визначенням не може бути перспективною і вигідною для її учасника, якщо тільки він не знаходиться на самій її вершині. Всяка піраміда не може рости до безкінечності, у неї має бути підстава, і чим ближче ви знаходитесь до цього підстави, тим менше у вас шансів заробити. Мережевий ж бізнес можна порівняти з павутиною, яка може розростатися в усіх напрямках.

Для людини, яка хоче заробити при невеликих вкладеннях, мережевий бізнес може бути більш перспективним, ніж лінійний. Для того, щоб почати торгувати косметикою лінійним способом, необхідно знайти торгову площу, здійснити доставку товару зі складу до місця продажу, найняти продавця, забезпечити збереження товару та ін При роботі мережевим способом всі ці моменти не актуальні, а значить і не вимагають вкладень. Для того, щоб мати місячний дохід близько 1000 доларів в мережевому маркетингу можна вкласти лише 2-3 тисячі доларів. При організації лінійного бізнесу цих грошей, можливо, і вистачить для першого старту, але сума доходів буде значно нижче.

Ще одним плюсом мережевого маркетингу є те, що така робота передбачає роботу в команді. Ви ніколи не будете кинуті напризволяще, не залишитеся наодинці зі своїми проблемами. Команда – ось те, що становить основу будь-якого мережевого підприємства.

Читайте на cайті:

Рубрика: ВЛАСНИЙ БІЗНЕС Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами