Халява, пліз. Або подарунки від життя. Частина 3

30.03.2012

Дізнавайтеся, користуйтеся. Адже це справжня «халява».

- Спадщина. Як я вже говорив, халява – це не універсальний прийом. Потрібно просто думати про те, що вона є і розглядати можливості. У деяких людей є можливість оформити спадок від якихось родичів. Всі начебто «за». Але буває потрібно викликати психіатра для огляду літньої людини, потім нотаріуса, можна оформити землю і т.д.

Іноді навіть нічого оформляти не треба. Потрібно спадщину просто «прийняти» (юридичний термін означає, як правило, подачу заяви до нотаріуса) або навіть сказати: «Так, мені теж треба». Начебто невеликі витрати часу та грошей у порівнянні з подальшими грошима. Ви думаєте, всі нормально все оформляють, головне, щоб було що? Повірте мені, це зовсім не так.

Я не пропоную вам зараз поїхати і почати трясти когось із родичів. Цей приклад наведено знову ж таки для розширення кругозору. Думайте, шукайте, можливості є. Вони з’являються і йдуть. Не одна, так інша. Великі й маленькі.

- Маленькі можливості «халяви». Приміром, ціни на Інтернет і стільниковий зв’язок постійно падають. Але оператори не поспішають перемикати вас на тариф з більш низькою ціною. Вам потрібно самим щось зробити. Переключившись якось на інший тариф в Інтернеті (що саме вражаюче, навіть з більш високою швидкістю) і помінявши тариф на стільниковому телефоні, я став платити приблизно на 100 грн. на місяць менше. Ви скажете, трохи? Я згоден. Але ж і роботи-то на 10 хвилин, а за рік набігає не так уже й мало.

- Ще приклад, банки. Уважніше розглянувши відсотки на вклад, ви можете зрозуміти, що вам вигідніше інший вид вкладу, у якого, приміром, на 2 відсотки більше ставка. Ви знову скажете мало? Згоден. Але ж і тут робити майже нічого не потрібно. Всього лише трохи уважності та інтересу. Природно, те ж саме можна сказати і про кредити, якщо ви їх берете. На великих сумах 1-2 відсотки вже пристойна сума.

- Звичка порівнювати ціни і торгуватися. Чомусь ця звичка, навіть, якщо розвинена у людини, то на звичні йому речі, які він постійно купує. Залежно від матеріального рівня і способу життя – це їжа, одяг, бензин, тури за кордон і т.д.

Проте, коли заходить мова про більш рідкісні і, як правило, дорогі покупки, то звичка торгуватися зникає. Або лінь шукати інші фірми й порівнювати. Знання на нулі. Тому складно сказати, що це «дорого» або «неякісно». У цьому випадку можливі пристойні втрати грошей. Однак, у кого така звичка залишається в будь-яких ситуаціях, хто часто купує меблі, робить ремонт, будується і т.д. на 30-40% дешевше, ніж звичайні люди. Ну, хіба не халява?

далі буде…

Схожі публікації:

Рубрика: ЯК ЗАРОБИТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами