Хто затребуваний на ринку праці в столиці?

16.08.2012

Ця весна видалася на ринку праці по-справжньому спекотною. «З початку року по травень база вакансій нашого рекрутингового порталу зросла на 42%», – говорить директор порталу Superjob.ua Герман Овчаренко.

«У квітні було розміщено на 47% вакансій більше, ніж у березні», – рапортує кадрове агентство hh.ua. «На ринку з початку лютого по травень спостерігався яскраво виражений сплеск кількості вакансій», – стверджує і Тетяна Микитович, керівник рекрутингового агентства Smart Solutions.

Експерт пояснює таку активність з боку роботодавців як кадровими замінами (на початку року люди традиційно активніше міняють роботу), так і появою нових посад, пов’язаних з розвитком компаній і збільшенням обсягу роботи. При цьому, за словами Германа Овчаренко, найбільш активно роботодавці шукали робочий персонал (+50% до попереднього місяця), співробітників для роботи в сфері гостинності та туризму (+43%) і маркетингу та реклами (+28%). «Цікаво, що при цьому вони активніше стали вказувати у вакансіях рівень зарплати. Це свідчить про з’явилася конкуренції на ринку праці: дані про зарплату додають привабливості оголошенню », – відзначають в hh.ua.

«При це рівень зарплатних пропозицій підріс. На 2-3% за лютий-квітень », – стверджує Герман Овчаренко. Тетяна Микитович називає більш серйозне зростання – до 25%. «Ми це пов’язуємо з традиційним щорічним переглядом заробітних плат, який найчастіше проводиться в січні, березні та квітні, – пояснює експерт. – Ті ж компанії, які переглядають заробітні плати два рази на рік, роблять це в січні і червні ». Так що в перший літній місяць можна очікувати чергове зростання зарплат. Перш за все він чекає дефіцитних фахівців. «Традиційна трійка лідерів (сфер, де найбільш потрібні співробітники) незмінна. Це IT / Інтернет / телеком; продажу; маркетинг / реклама / PR », – констатують в hh.ua.

«Компанії, які збільшили загальну чисельність персоналу цієї весни, проводили набір співробітників у відділи логістики, продажів, управління персоналом, – додає Тетяна Микитович. – А от роботодавці, оптимізували штат, в першу чергу скорочували адміністративні посади ». При цьому експерт додає, що, незважаючи на загальну райдужну картину, яка показує значний приріст вакансій, сьогодні як і раніше кількість резюме таки перевищує число вакансій.

«На одну типову вакансію може приходити сотні резюме, – розповідає Тетяна. – Але зараз дуже багато у відгуках на вакансію резюме, не придатних і не відповідають тому, що було зазначено в оголошенні ». Про те, що попит з боку здобувачів таки вище пропозиції від роботодавців, говорять і в кадровому агентстві hh.ua. «Співвідношення залишилося тим самим – 1:3, тобто на одну вакансію припадає три резюме», – констатують в агентстві.

Телефони фальшивих роботодавців починаються на 090 і 070

При пошуку тимчасового річного заробітку неважко напоротися на шахраїв, застерігають фахівці Міжнародного рекрутингового порталу hh.ua. Щоб обійти їх стороною, потрібно тверезо оцінювати адекватність запропонованих умов. Якщо у вакансії пропонують неймовірно гарні умови (висока зарплата, безкоштовне житло і т.п.), це перший сигнал, що вас збираються обдурити. Часто такі компанії надсилають відповідь на резюме на електронну пошту з проханням передзвонити. Якщо номер починається з коду 090 і 070, то при дзвінку на нього з рахунку можуть зняти круглу суму, так і не відповівши на дзвінок. А після вдалого і легкого працевлаштування роботодавець може «кинути» співробітника – не заплатити взагалі, заплатити частково, завантажити обов’язками, зникнути перед виплатою зарплати, призначити неоплачувану випробувальний термін і після його проходження звільнити. «Тому трудові відносини, навіть на короткий строк, слід оформляти офіційно, – радить юрист компанії« HeadHunter Україна »Анна Воєводіна.

«Молоді люди можуть потрапити на роботодавця-шахрая, оскільки погоджуються на хороші умови, не перевіряючи не те що репутацію компанії, але і її існування на ринку праці. Хоча зараз завдяки інтернету кожен може легко переглянути так звані чорні і білі списки роботодавців і почитати відгуки бувалих », – говорить генеральний директор HeadHunter Марина Маковій.

Читайте на cайті:

Рубрика: ЦІКАВЕ,ЯК ЗАРОБИТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами