Ідея власника про створення бізнесу

11.06.2014

ідеї для бізнесуКожен бізнес унікальний, він перебуває у своєму, тільки притаманному йому оточенні, має свій кадровий склад, свої господарські зв’язки та економічну ситуацію.

І хоча бізнес створюється для отримання прибутку, тим не менш, він повинен мати свою індивідуальну бізнес-ідею, правильну мотивацію персоналу і найголовніше – свою мету.

Спробуємо розібратися, як же з’являється ідея про створення бізнесу і що вона за собою тягне.

Для чого власники компаній створюють свої компанії?

На перший погляд, як написано в будь-якому підручнику з економіки, для того, щоб отримувати прибуток, створювати додаткову вартість і багатіти, експлуатуючи робочий клас (якщо вірити Карлу Марксу). Але, якщо подивитися глибше, то власники отримують в результаті: постійний стрес, одночасне вирішення маси завдань, передчасне старіння і хвороби на нервовому ґрунті, а також обмежену кількість часу для особистого простору.

Навіщо ж власнику ставати власником, адже, як відомо, щастя за гроші не купиш?

Більшість власників середнього і дрібного бізнесу на питання «З якою метою ти створював цей бізнес?» ніколи не дадуть відповідь «Щоб заробити багато грошей».

Наприклад, один мій знайомий успішний бізнесмен розповів про те, як у нього виникла ідея про створення бізнесу: «Тотальний дефіцит запчастин для машин підштовхнув мене якось допомогти людям і я відкрив ларьок з продажу цих самих запчастин». Зауважимо, що через 15 років він став керівником найбільшої в місті мережі, що складається з 10 магазинів.

Інший знайомий власник власний бізнес починав так: «Я вмів швидко і якісно розмитнити вантаж, друзі часто мене просили їм допомогти, так, власне, компанія і створилася». І тепер його компанія широко відома на півдні України як перевізник і митний брокер.

А один програміст на зорі розвитку персональних комп’ютерів вирішив, що було б чудово відкрити в Україні компанію, яка б займалася створенням програм для малювання найкращих у світі. З тих пір вона існує вже 15 років і входить в топ-500 софтверних компаній у світі.

Якщо розібратися з ідеєю для створення бізнесу, то на підприємствах, де вона звучить під гаслом «підвищити прибуток засновника!», Бізнес не прогресує особливо, адже співробітників не мотивують подібні цілі. За роки роботи мені довелося спостерігати, як руйнувалися, не встигнувши створитися по-справжньому, такі компанії.

Ще гірша ситуація, коли цілі засновані на корисливості й обмані. Так, власники фінансових пірамід, переживши короткочасний злет, отримали в результаті сувору плату за негативну мету: довгі роки приховування від закону, наповнені страхом. У тій ж ланці знаходяться також «канадські» компанії, що торгують дешевим низькоякісним товаром, де продажі засновані на маніпуляціях і обмані. Не приноситиме щастя гра на валютній біржі – якось там багато дивного і немає ніякої користі людству, як би не намагалися нас переконати в зворотному. І, відповідно, не довго існуватимуть подібні компанії, а співробітники в них будуть працювати виключно через гроші, адже іншої ідеї-то немає. Отже, їх співробітники ніколи не будуть лояльні і віддані, і перекуповування кадрів в інших компаніях за великі гроші гарантовані. Далі знову текучка, тому що мотивація грошима – сама ненадійна мотивація.

Спостереження за компаніями які розвиваються, і  які існують досить довго, показують, що цілі повинні бути позитивними і нести в собі ще щось, крім вигоди для власника: компанії повинні щось виробляти, створювати, щось давати корисне і потрібне суспільству. Якщо у компанії при створенні була велика гарна мета, то у неї є шанси на існування. І співробітники в такій компанії охочіше працюють, не тільки за гроші, а й за ідею. Зрозуміло, що платити зарплату треба, але, тим не менш, якщо в компанії є світла ідея, то мотивація співробітників буде не тільки у вигляді грошей, а і в можливості бути причетним до чогось значного, хорошого, світлого. Вмотивований подібним чином персонал не буде прагнути в іншу компанію за більшою зарплатою.

Отже, у власника компанії є дві проблеми при створенні та управлінні компанією. По-перше, це мета створення компанії, як згадувалося вище, – не тільки прибуток, але і якась користь суспільству. По-друге, коли мета знайдена і компанія вже створена, не втекти, не втратити з уваги цю мету, тому що втрата такої мети – крах компанії, вона вже буде не здатна розвиватися. Почнеться просто «заробляння грошей», і загубиться відміна від інших подібних компаній на цьому ж ринку. І співробітники вже не будуть горіти роботою, а працюватимуть, як і в інших компаніях, читай – тільки за гроші. Та й власник, втративши мету, перестає «горіти» роботою, і починає швидко знаходити собі більш цікаві, на його погляд, заняття.

Зазвичай успішні бізнесмени першу проблему для себе вирішують спокійно. Знайшли те, що їм не подобалося в суспільстві, обслуговуванні, виробництві, продажу і створили бізнес, щоб іншим було легше.

Однак з другою проблемою може впоратися далеко не кожен. Лише один з чотирьох власників при опитуванні сказав, що і зараз його компанія вірна тим цілям, заради яких вона створювалося.

Ті ж власники, хто мету втратив, не змогли відповісти на питання: «А як ви мотивуєте співробітників збільшувати плани, яку при цьому доносите ідею, крім того, що« я стану багатшим? ». А значить – навіщо співробітникам напружуватися? Звичайно, можна їх мотивувати грошима – більше заробимо, отримаємо премію, але це не дуже допомагає. Хіба що на початку, а потім співробітник починає шукати, де більше платять і туди йде. І замість нього притягується другий, такий же.

Якщо запитати в такій компанії, яка основна проблема з співробітниками, то найчастіше чуєш відповідь: «Нічого не вміють, але дуже багато хочуть заробляти. Вибрати нема з кого». Так, і це дійсно так.

Хто покірливо і старанно почне трудитися з більшою віддачею, якщо раптом в компанії настане складний час, як в 2008-2009 роках, і буде потрібно «затягнути паски»,? Той, кому цікава ідея компанії, або той, хто прийшов у компанію, тому що в ній більше платили? Кажуть, у важкі часи унція вірності варта фунта кмітливості. І, якщо ми чесно подивимося на те, що було пару років тому – це правда.

Якщо у вас є намір перейти з категорії «найманий співробітник» в категорію «власник», то вам необхідно знайти ту світлу ідею, яка буде гріти вас і ваших майбутніх співробітників. І тоді роки щасливої роботи і вдячність суспільства вам і вашим співробітникам забезпечені.

Якщо ви вже власник, то задайте своїм співробітникам питання: заради чого вони ходять на роботу, яку користь приносять суспільству. І якщо у відповідь у них очі засвітилися і відповідь від зубів відскакує, то ви рухаєтеся в правильному напрямку. Якщо співробітникам важко дати відповідь, то повертаємося до початку: вам терміново необхідно згадати або створити ту ідею, яка буде вам світити яскравіше за зірки.

На сайте http://bizoomie.com/otkryt-svoj-biznes-bez-vlozhenij/ вы можете найти много полезной информации о том, как открыть свой бизнес без начальных вложений.

Читайте на cайті:

Рубрика: ВЛАСНИЙ БІЗНЕС Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами