Кого потопить фінансова криза в першу чергу?

03.01.2012

фінансова криза

Повідомлення ЗМІ нагадують «Зведення з фронту». Усього за кілька осінніх днів капіталізація (вартість акцій) світових компаній знизилася на 1,1 трильйон доларів.

Американський і, відповідно, по ланцюжку – «ефект доміно» – всі інші фондові ринки стрімко впали вниз. Індекс Dow Jones поставив черговий анти-рекорд – це було найсильніше падіння з жовтня 2008 року.

20-е числа вересня 2011 запам’ятаються багатьом виниклою панікою на фондових майданчиках усього світу. Приводом стала заява ФРС США про «серйозні ризики зниження економіки». Ймовірність рецесії збільшується. Знижені рейтинги провідним світовим банкам, що налічують столітні історії.

Ви можете мені заперечити: це твориться десь далеко – по той бік океану, нам-то яке до цього діло?

Що ж, давайте розберемося, кому особливо сильно «дістанеться» від фінансової кризи, яка ось-ось прийде до України.

Кому під час фінансової кризи буде особливо складно?

Уважно прочитайте цей перевірочний список, пошукайте – чи немає вас або ваших рідних і близьких серед перерахованих груп людей?

Якщо ваша відповідь «так», то терміново щось робіть! Отже, особливо боляче буде:

- Тим, хто не помічає, як і коли вони виявляються по вуха в боргах.

- Тим, хто не готові до змін у житті – будь-яка непередбачена ситуація загрожує їм фінансовими проблемами. Кризи приходять до них завжди «несподівано» і знімають з них останню сорочку.

- Тим, у кого велика сім’я, яку потрібно годувати й утримувати.

- Тим, у кого є борги, які потрібно виплачувати (особливо грабіжницькі споживчі).

- Тим, у кого немає запасу готівкових грошей (фінансової подушки на 6-12 місяців).

- Тим, у кого немає чіткого плану антикризових дій (пливуть за течією життя, сподіваючись на одвічне «може пронесе»).

- Фінансово неосвіченим людям, які щиро вважають, що гроші – це зло. (Сьогодні отримав свіжий коментар: «А на хрена багатство – його з собою на той світ не взяти, та й про вушко голки, може, знаєте …»).

- Людям, чиї знання та навички мають низьку ринкову цінність (тому що різко підвищиться конкуренція і знизяться ЗП на низькокваліфіковану працю).

- Людям, з одним-єдиним джерелом доходу (1 – найгірша цифра).

Додайте в цей список і тих, кого скоротили в 2008 році – офіціантів і співробітників інвестиційних компаній, банкірів і кредитників, топ-менеджерів та їх секретарів, продавців товарів і послуг преміум-класу, співробітників індустрії розваг …

Та вже, довгий список виходить!

Ваш особистий антикризовий план

Як же спокійно пройти пік фінансової кризи та знизити його несприятливі наслідки для себе і своєї сім’ї?

Ось кілька рекомендацій, що робити до того, як настала фінансова криза:

1. Не панікувати. Емоції не допоможуть, хіба що випустіть пар. Не варто бігти в банк і знімати з депозитів всі свої накопичення.

2. Терміново бігти в банк вам потрібно лише в одному випадку – якщо ви по необережності поклали на свій рахунок більше 150 тисяч гривень. Скоротіть цю суму, тому що застрахованою є менша сума, і ви ризикуєте не отримати частину свого депозиту в разі сумного результату для вашого банку. Тобто якщо він збанкрутує.

До речі, помітили, що це однокореневі слова «банк» і «збанкрутувати»? Що це – цікавий збіг або застереження згори?

3. Якщо ви збиралися продавати свою квартиру, то рекомендую вам поквапитися. У кризу ціни на нерухомість йдуть вниз. Потім купіть собі більшу квартиру, коли все подешевшає.

4. Бівалютний кошик – розкласти в різні валюти – євро, долар …

5. Шукайте нові джерела доходу. Як варіант – подумайте, які свої навички або послуги ви можете самостійно почати продавати?

6. Тримайтеся за свою сьогоднішню роботу. Стати незамінним на своєму робочому місці. Перестаньте конфліктувати зі своїм начальником через дрібниці.

7. Будьте морально готові до того, що вас звільнять або ваш бізнес розвалиться. У кризу всяке буває. І терміново поповнюйте свою фінансову подушку.

Мені дуже хочеться бути позитивним і сказати вам, що фінансові кризи – це всього лише вигадка зловтішних ЗМІ, які наживаються на продажу поганих новин і роздуванні негативу.

Пам’ятаєте, хто попереджений – той озброєний! Іноді варто знайти в собі сили і подивитися суворій правді прямо в очі.

І на завершення хороша новина: після кожної, навіть жорстокої, бурі завжди настає штиль.

Схожі публікації:

Рубрика: ЯК ЗБЕРЕГТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами