Коли закінчиться світова економічна криза: 4 сценарії

14.04.2020

фінансова кризаПрофесійні інвестори, які аналізують ринок, прогнозують кілька сценаріїв того, як скоро економічна ситуація в світі стабілізується і повернеться до докризового рівня.

Сценарій V

Хтось думає, що ситуація вирішиться найкращим чином і відновлення матиме форму англійської літери “V”. Це оптимістичний сценарій, коли впали і швидко виросли. Він передбачає спад виробництва і потім відновлення зростання на колишньому рівні. При цьому сценарії річні показники зростання можуть повністю компенсувати шок.

Сценарій W

Хтось вважає, що ситуація буде виглядати як англійська літера “W”. Ця модель означає, що після спаду йде деякий тимчасовий підйом, який помилково приймають за повне відновлення, а потім знову починається рецесія.

Сценарій U

Більш раціональні інвестори вважають, що відновлення буде виглядати як буква “U”: економіка повернеться до зростання, але буде певний безповоротний спад виробництва.

Сценарій L

Але є і такі, які вважають, що відновлення буде виглядати у вигляді літери “L”. Впали і буде стагнація, так як це відбувається в Японії останні кілька років.
При цьому сценарії Covid-19 завдає істотної шкоди структурі економіки, тобто ламає щось на стороні пропозиції – ринок праці, можливість накопичення капіталу або продуктивність.

“Найкраще, що ми можемо зробити в цій ситуації, це спертися на історичні дані. Зокрема, на аналіз Goldman & Sachs, одного з найбільших інвестиційних банків у світі. Є середнє значення падіння, коли криза була викликана певними структурними причинами, є циклічне значення, коли просто закінчується певний економічний цикл і він оновлюється. І є також падіння, пов’язане з якоюсь подією. Коли криза була викликана деякою подією”, – говорить експерт.
Не можна кожну кризу пов’язувати лише з одним значенням, завжди є кілька факторів. “Мені ця криза здається циклічною, оскільки цикл був дуже довгим, світова економіка і ринок ріс 11 років і три дні. Це найдовший період в історії, з часів другої світової війни і колись це повинно було скінчиться. Ну і, звичайно, коронавірус став подією, яка спровокувала цю кризу”, – додає він.

Есксперт також відзначає структурні проблеми, серед яких великий борг. “Коли криза скінчиться, ось тоді і будемо аналізувати”, – підсумовує експерт.

Читайте на cайті:

Рубрика: КОРИСНЕ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами