Ломбард. Його особливості

27.01.2014

ЛомбардУ ломбардах, залежно від спеціалізації, можуть брати автотранспорт, цінний метал або різні побутові речі. Оціночна вартість речей проводиться за угодою обох сторін. Власнику майна, тобто позичальнику, під час укладення угоди застави буде видана необхідна сума і заставний іменний квиток, який був затверджений за наказом Міністерства Фінансів.

Здаючи в ломбард особисту річ, позичальник зможе її викупити протягом визначеного законом або угодою часу. При цьому вартість викупу буде визначатися як сума, відпущена ломбардом плюс відсоток. Чи не викуплена вчасно з ломбарду річ, зараховується до майно ломбарду і продається ім. Тобто, ломбард разом з тим завжди проявляється як магазин. Крім того, у світі застосовується практика використання ломбардів як центри скупки цінних металів, незважаючи на те, що поєднання головного ломбардного заняття з яким-небудь іншою справою, в окремих країнах заборонено. При цьому процентні ставки в подібних ломбардах, є фактично заборонними, що знижують можливість зворотного викупу власником відданої речі.

Історія

Кредит під заклад майна був заснований в перший раз у Франції в XV столітті, лихварями, родом з Ломбардії, звідки і проістекло слово «ломбард». Церква допомагала просувати ідею закладу майна, щоб забезпечити біднякам можливість для отримання грошової позики. Завдяки церкви, вдалося домогтися зниження ставки до 5%. Капітал на перші ломбарди збирався через благодійність.

Перші муніципальні ломбарди з’явилися в період XVI століття. У період XVII-XVIII століть муніципальні ломбарди виконували функції «організацій з громадської допомоги населенню» з метою отримання незначних позичок для позбавлення городян від остаточного розорення і голоду, зберігаючи їх від викрадень та інших безвихідних вчинків.

У період XIX століття виникають «ломбарди взуття», куди робочими здавалися парадні черевики по понеділках, а в п’ятницю, заробивши платню за тиждень, вони викуповувалися.

Організація діяльності ломбарду

Перед відкриттям власного ломбарду, вам необхідно познайомитися з чималою кількістю законів, наказів та актів. Для юридичного оформлення потрібно пройти реєстрацію у кредитно-заставному установі, набути ліцензію і розташовувати масою правил для будь-якої можливої ​​ситуації. Ломбардний бізнес дуже формалізований, тому ознайомитися повністю з законодавчими нюансами в рамках однієї статті просто неможливо.

Вибираючи місце, необхідно розуміти, що рішення закласти приватне майно видається складним, тому люди не бажають показувати факти заклада власного майна. Тому відкривати ломбард в торговому центрі безперспективно. Відкривати його буде доцільніше ближче до житлових будинків, в спальному районі, куди буде околишнє населення.

Значну роль відіграє персонал, причому, головним діючим персонажем є оцінювач. Це компетентна робота, тому безперервні промахи будуть зумовлювати долю бізнесу. Потрібно потурбуватися про висококласних фахівців. Так як підбір персоналу вважається дуже важливим питанням, то до нього слід ставитися дуже серйозно.

Яка окупність ломбарду?

Процес окупності залежить безпосередньо від уподобань місця. Сума в 3-4 тисячі доларів є не такою вже й великою сумою для відкриття особистого бізнесу, і якщо «піде справа», то на окупність буде витрачено три – п’ять місяців. Прибутки не очікується перші три місяці, оскільки гроші лише лунають, а якщо і повертаються, то тут же йдуть знову в оборот. На четвертому місяці, в середньому, можна заробляти від двох до трьох тисяч доларів.

Аудиторія клієнтів ломбарду

Аудиторний складу клієнтом абсолютно різний – від незаможних людей до людей з великим достатком. Різниця в тому, що у них різні потреби, потреби і задачі. Наприклад, одним треба помаду купити, а іншим пограти в автоматах.

Найчастіше людьми під заставу віддається золото.

Надалі більш діяльно стануть розкручуватися ломбарди вузької спеціалізації.

Вузькоспеціалізовані ломбарди приймають в заставу зумовлені види товарів, наприклад, антикваріат, автомашини або дорогі годинники. Але вони, ні в якому випадку за прибутковістю не стануть більше, так як це буде рідкістю, і ломбард сам себе не витягне.

Досі вирішується питання, для чого відкривати вузькоспеціалізовані ломбарди, і, таким чином, відмовляти клієнтам, котрі принесли інший вид застави. Це є дуже великою втратою грошей.

Читайте на cайті:

Рубрика: ВЛАСНИЙ БІЗНЕС Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами