«МММ-2011» – жадібність проти логіки і здорового глузду

23.08.2012

Сергій Мавроді запевняє, що його система “жива і здорова”. Відразу пригадується жарт медиків: ще жива, просто недообстежена.

Створенням панічних настроїв і розповсюдженням брехні про те, що МММ-2011 розвалилася, займаються ЗМІ, а у нас все відмінно. Заяву приблизно такого змісту було поширено 31 травня.

Нагадаємо, що напередодні – 30 травня – інформація про МММ-2011 з’являлася в Інтернеті як зведення з фронту. Видання один за одним підхоплювали новини про те, що офіси та центри системи припинили свою роботу, готівку вивезена в невідомому напрямку, а карткові рахунки заблоковані. Учасники піраміди внесли свою лепту в загальну паніку, підтверджуючи на форумах: всі виплати припинені, і, згідно із заявами їхніх керівників, грошей більше не буде.

Ті ж граблі

Рано чи пізно піраміда все одно впаде – в цьому не сумніваються навіть самі її учасники. І відразу приходять на розум спогади 15-річної давності, коли перша МММ оголосила себе банкрутом. За 5 років існування в неї вклали гроші 10-15 млн чоловік. Точних даних про завдані збитки, до речі, як не було, так і немає: за різними оцінками, ця сума може коливатися від 100 млн до десятків мільярдів доларів.

Те, що дана піраміда – точний клон своєї попередниці, визнає і сам організатор.

“Як у 94-му було? Купив вчора квитки МММ, а сьогодні продав їх вже дорожче. Курс росте постійно. Сьогодні завжди дорожче, ніж учора! Все просто, ясно і зрозуміло. Так само і зараз. Тільки квитки тепер віртуальні і називаються вони Мавра. А в іншому все те ж саме “, – пише Мавроді на своєму офіційному сайті.

Чому ж сумний досвід попередників нічому не навчив нинішніх вкладників?

- Людина так влаштована, що завжди мріє про диво, – пояснює віце-президент НПЦ “Діаналіз” Вікторія Єгорова. – Те, що доводиться наступати на вже знайомі граблі, не зупиняє, бо кожен з нас впевнений, що розумніший, хитріший і більш вдалим організатора піраміди.

Калькулятор щастя

Справедливості заради відзначимо, що зазивають нових учасників переконливо: 40 відсотків на місяць, плюс корисні в господарстві 20 доларів при реєстрації. Для тих, хто не звик швидко підраховувати бариші, на сайті є послуга, яка так і називається: “калькулятор щастя”.

- Ех, шкода, вільних грошей немає, а то б я неодмінно вклався! – Поскаржився знайомий. – Пару місяців покрутив би гроші, і цілком встиг би забрати!

Втім, економісти запевняють: виявитися спритнішим організатора піраміди вкрай складно.

- Особливість фінансової піраміди в тому і полягає, що, коли вона досягає максимуму, процес дуже швидко “згортається”, – роз’яснює директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. – Свої гроші отримають одиниці, і, як правило, це будуть ті, хто має більший доступ до інформації. Все решта – це благодатна основа, що формує надприбутки організаторів.

За словами експерта, за іншим сценарієм події можуть розвиватися тільки в разі поганого менеджменту. Але Сергій Мавроді, якого, до речі, однаково часто називають і фінансовим генієм, і авантюристом, зрозуміло, до поганих менеджерам не відноситься.

Безкоштовний сир

У МВС нагадують, що протягом півроку через ЗМІ інформували громадян про те, що законодавчих важелів, щоб убезпечити вкладників МММ-2011, немає.

Дійсно, 4,5 року вироку пішли Сергію Мавроді на користь. За словами начальника управління зі зв’язків з громадськістю Володимира Поліщука, реально притягти його до відповідальності буде складно, оскільки засновник піраміди “чесно” попереджав людей про те, що вони можуть втратити свої гроші. Проблема ще й у тому, що Мавроді фактично створив соціальну мережу, в якій люди передавали гроші один одному. А це ніяким законом не заборонено.

ДО РЕЧІ

Якщо вірити інформації, опублікованої в “Новій газеті” 12 років тому, був час, коли Сергій Мавроді користувався завидною популярністю. За даними психіатрів, в 2000 році в лікарнях Москви і Московської області на обліку перебувало майже чотири сотні “Сергія Мавроді”. Для порівняння: “Єльцинів” було не більше півсотні, а “жириновських” – близько сотні. Фахівці стверджують, що саме таким чином люди зі слабкою психікою реагують на стресові ситуації, пов’язані з певними іменами.

ДОВІДКА

Про створення нового проекту “МММ-2011: Ми можемо Багато чого!” Сергій Мавроді оголосив у своєму відеоблозі 10 січня 2011. Він спочатку назвав проект “фінансовою пірамідою” і попередив про можливу втрату коштів у будь-який момент.

Мавроді планував залучити в свій проект в 2011-м до 100 тис. учасників, а в 2012-м – до 1 млн. Однак уже на сьогоднішній день на його сайті повідомляється, що вкладниками МММ-2011 стали 35 млн людей.

Схожі публікації:

Рубрика: ЯК ЗБЕРЕГТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами