Небезпеки, які очікують на фрілансерів

30.01.2012

Перш ніж братися за якусь роботу, яку пропонує замовник, який знаходиться звичайно за тисячі кілометрів, ми часто думаємо «Як би не кинули». Навіть фрілансерам можна підстрахуватися від випадків обману.

Найкраще вчитися не на своїх помилках, а на чужих. Досвід інших фрілансерів може Вам знадобитися.

Щоб заробляти більш-менш нормальні гроші, необхідно мати приклади робіт і хороші відгуки замовників. У випадку, якщо у Вас цього немає, доводиться братися за будь-які замовлення, навіть за ті, які здаються підозрілими Як будь-яка українська людина, Ви сподіваєтеся «на авось». Результат – безліч неоплачених праць початківця.

Як можна цього уникнути? При пошуку роботи через інтернет, потрібно порадитися з «побратимами»-фрілансерами, якщо вони не зможуть підказати, шукайте інформацію в інтернеті.

Поширений обман з липовим участю в конкурсі. Дається завдання, і хто запропонує краще виконання, той і отримує роботу. Вас не виберуть не тому, що Ваша робота погана, а тому що нікого не виберуть. Таким чином, замовник отримує безкоштовно декілька варіантів виконання робіт, вибирає кращий собі, а всі залишаються без грошей. Не беріть участь в конкурсах маловідомих замовників, або відправляйте частину роботи, щоб не так було шкода витраченого часу.

Усі види обману зводяться до одного – отримати роботу і не заплатити за неї. Як правило, угоди укладаються в інтернеті, по електронній пошті або ICQ, ніхто нікого не знає в обличчя, тому спокуса обдурити дуже велика. Навіть якщо фрілансер помістить замовника в чорні списки на всіх форумах, можна з’явитися під іншим ім’ям і все почати спочатку.

Закликаємо фрілансерів укладати договори, особливо при роботі над великими проектами. Краще витратити трохи часу і грошей для пересилання договору, ніж, провівши велику роботу, залишитися без грошей. Про укладення договору потрібно по електронній пошті домовитися із замовником в присутності грамотного юриста. Замовник повинен скласти детальний технічний план роботи. Замовник повинен підписати обидва примірники договору першим і відправити його поштою. Далі Ви працюєте за допомогою електронних адрес, вказаних у договорі.

Ні в якому разі не видаляйте електронну переписку та поштові конверти, повідомлення. Це може знадобитися для суду, у випадку, якщо до цього дійде.

Договір повинен бути договором підряду, в якому Вам доручають зробити ролик, сайт. Якщо Ви пишете тексти чи музику, краще укласти авторський договір.

У такому разі, шанси бути ошуканим значно знижуються. В разі чого, суд буде повністю на вашій стороні.

Читайте на cайті:

Рубрика: ЯК ЗАРОБИТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами