Нерухомість зараз: у що інвестувати?

06.03.2013

інвестиції в нерухомістьПро тенденції у сфері інвестування на ринку нерухомості, перспективи прибутковості, популярних напрямках і специфіці інвестиційних проектів в сьогоднішніх умовах, розповідає в інтерв’ю директор зі стратегічного розвитку компанії “Деол Партнерс” Марина Римаренко.

Що можна порадити українським інвесторам в сьогоднішній ситуації, на що орієнтуватися, кому довіряти, на які ринки виходити? Яка відправна точка?

Думаю, відправною точкою має бути розуміння того, чого ви хочете досягти, будь ви маленький інвестор чи великий інвестор. Від точки А до точки Б має бути якийсь шлях. І цей шлях ви повинні подолати самі. Не важливо, чи ви по дорозі будете зустрічати консультантів чи аналізувати ринок самостійно, але тільки власні кроки дозволять вам дійти з точки А в точку Б.

Ви для себе розподіляєте градацію інвесторів, скільки потрібно мати коштів, щоб стартувати в тому чи іншому бізнесі або проекті, якщо говорити про нерухомість?

Є різні типи інвесторів, якщо ми говоримо про житло, то його можна кваліфікувати, якщо ви хочете купити квартиру в місті, в залежності від того, це бізнес – клас, чи в центрі міста, або якщо ви хочете купити ділянку під будівництво чи готовий будинок – це різні типи інвестицій. Те ж саме і в комерційній нерухомості, є компанії великі, які хочуть будувати мережу торгових центрів або які можуть собі дозволити побудувати маленький торговий центр. У будь-якому випадку, є така градація. Для будь-якого інвестора, будь то, ви інвестуєте зовсім невелику суму грошей в покупку своєї квартири або маленького бізнесу і закінчуючи великими проектами, починаючи з нуля будівництво і закінчуючи потім продажем. У будь-якому разі приймає рішення інвестор. Скільки б рекомендацій ви не отримали, які б звіти не замовили, останні слово завжди за тим, хто платить.

Що можна підказати сьогодні людям, які мають певні кошти, і яким цікаві сфери для інвестування. Які об’єкти можуть показати зростання ціни?

У першу чергу, це те, в чому ви є експертом, це те, що ви знаєте дуже досконально. Якщо ви в цьому експерт, то ви маєте поняття на чому створити додаткову цінність будь-якому продукту.

Де очікується найбільший інтерес?

Враховуючи політичну ситуацію в світі: проблеми в Єгипті, в Тунісі, думаю, наші туристи туди не дуже охоче захочуть їхати, як було це останні 10 років. Тому, в будь-якому випадку, Крим буде розвиватися і морський напрямок України, так як він близько знаходиться до Європи і до Росії. Ми повинні скористатися цим моментом і почати розбудовувати інфраструктуру і готельний бізнес.

Є інтерес потенційних інвесторів саме до Криму?

Є інтереси внутрішніх інвесторів, які анонсують будівництво великих проектів у ПБК, є інтерес наших найближчих сусідів: Росії, Прибалтійських країн. В принципі, якщо грамотно до цього підійти, думаю, що зарубіжні інвестиції з Європи можуть прийти в цей напрямок.

Ви говорите, щоб стати інвестором треба покладатися на свій розум і знання. Можливо, все-таки, варто звертатися до консультантів – rieltor.ua/bucha-239/houses-sale/? На вашу думку, чи варто звертатися в інвестиційні фонди, яким можна просто довірити гроші, а експерти вже будуть займатися інвестуванням?

В Україні не так багато відомих інвестиційних фондів і я не думаю, що на сьогодні, якщо у вас є гроші, вам варто до них звертатися по тій простій причині, що ви до кінця не будете контролювати процес. Якщо ви самі приймаєте рішення, краще самостійно контролювати весь процес і це є специфікою нашої країни. Я думаю, що в багатьох країнах люди, які інвестували в інвестфонди, не до кінця володіють ситуацією по тим інвестиціям, які вони зробили.

Читайте на cайті:

Рубрика: КУДИ ВКЛАСТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами