Передумови кар’єрного росту

25.01.2012

У книзі Джима Рендел «Формула успіху» вивчені тисячі успішних прикладів кар’єрного росту і зроблені висновки.

Автор книги досліджував кар’єри успішних підприємців, акторів, музикантів і прийшов до висновку, що в абсолютної більшості з них не було різкого зльоту, хоч це і виглядало так зі сторони. Наприклад, актор отримує роль тільки після 25 прослуховувань, а не відразу. Але з боку цього не видно, однак це не моментальна подія, а послідовні кроки.

Просто так прориви не трапляються, їх обов’язково супроводжує біль, важка праця, зв’язки і сміливість. Успіх не пов’язаний з одним конкретним моментом у житті, а пояснюється низкою подій, поступовим розвитком характеру. Якщо думати, що все легко і просто, то у Вас нічого не вийде. Ті, хто домігся успіху, починали з нуля не один раз.

Наведемо приклад Барбари Коркоран, засновника компанії «Копкоран Груп» У далекому 1971 році її бойфренд позичив їй тисячу доларів на нову справу, зажадавши при цьому частки в 51%. Через 7 років, коли бізнес вже набрав обертів і став прибутковим, бойфренд пішов від неї до секретарки, залишивши Барбарі повне управління компанією. Незабаром, у 2001 році, Барбара продала свій бізнес за 71 мільйон доларів.

Нічого не відбувається відразу, шлях до успіху зазвичай довгий, тому важливо мати терпіння. Маріо Григор’єв довгий час жив і працював в Австралії піаністом. У 1992 році він переїхав до Лос-Анжелес і пішов в музичний магазин подивитися інструменти. Там він сів і спробував зіграти, щоб почути, як інструмент звучить. Адміністратор магазину попросив зіграти ще й зробив запис. Через деякий час він підписав контракт з відомою компанією звукозапису, випустив сольний альбом. Тим самим Маріо довів теорію Рендел про те, що все не приходить відразу – з п’яти років він грав на піаніно, але успіх прийшов йому тільки через 25 років зусиль.

Наведемо приклади інших успішних людей

  1. Налагодження зв’язків. Відомий нині актор Харрісон Форд починав столяром, зрідка балуючись акторством. Від зірок, для яких він теслював, він отримував багато знань. У 1973 році відомий режисер Джордж Лукас запросив його на зйомки у фільмі «Американські Граффіті». І от коли Крістофер Уокен і Аль Пачино відмовилися від ролі в «Зоряних війнах», Лукас згадав саме Харрісона Форда. Далі, думаю, немає сенсу розповідати.
  2. Слухай своє серце. Найкращий спосіб досягти успіху – займатися улюбленою справою. Яскравий приклад – Стівен Спілберг. З раннього дитинства він любив робити і фільми і на початках збирав всього по 25 центів за сеанс. Пізніше, у студентські роки Спілберг зняв свій перший фільм на плівці 35 мм – «Іноходець». Компанія Universal побачивши цей фільм, уклала з ним довгостроковий контракт.
  3. Будь готовий. До поворотам долі треба бути готовим. З актором Майклом Холлом нічого не відбувалося три роки після закінчення університету, поки він не зустрів у магазині режисера Сема Мендеса. Він ставив «Кабаре» на Бродвеї, і коли один актор пішов з шоу, Мендес негайно зателефонував Холу, який звичайно ж, погодився.
  4. Не варто впадати у відчай. Девід Леттерман, відомий комік став популярним саме завдяки провалу. Спочатку він зіграв у парі другосортних серіалах, потім його запросили на шоу «Майстер загадок», яке провалилося. Але на провальному шоу його помітили продюсери іншого, дуже популярного шоу.
  5. Відкривайся новому. Замість того, щоб писати дисертацію з архітектури, Деніел Форстер став працювати на каналі Discovery. Йому довірили вести шоу «Побудуй більше», яке допомогло Форстеру в майбутньому відкрити свою будівельну компанію.

Схожі публікації:

Рубрика: ЯК ЗАРОБИТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами