ПІДРОБІТОК

16.03.2012

Як я вже писав, одним з найпростіших способів заробити гроші і збільшити дохід є підробіток. Здавалося б тут все гранично просто. Влаштовуємося на іншу роботу, ніяк не пов’язану з основною, і спокійно отримуємо гроші.

Однак, на практиці, чомусь у багатьох цей спосіб заробляння грошей викликає труднощі. Давайте пройдемося по цих труднощах, і можливо виявиться, що все не так вже й важко.

Перше заперечення, яке я досить часто зустрічаю – це те, що підробіток і не дає особливого збільшення доходу. У той же час забирає досить багато часу і зусиль. У зв’язку з цим підробіток неефективний.

На мій погляд для більшості населення не зовсім так. Припустимо, що заробітна плата людини становить 5 тис. грн. на місяць, а дохід від підробітку складає 1 тис. грн. / міс. Здавалося б насправді збільшення доходу є не таким вже й значним. Всього 20%, а витрати часу досить пристойні.

Однак, давайте проведемо розрахунки по-іншому. Не просто будемо вважати на скільки змінилися доходи, а підрахуємо «вільні» доходи, тобто ті гроші, які ми можемо направити на предмети розкоші, інвестиції, накопичення на квартиру і т.д.

Припустимо, з цих 5 тис.грн., Які людина заробляє, 4 тис.грн. йде на абсолютно необхідні витрати, які дуже складно зменшити, принаймні значно. Це комунальні послуги або оренда квартири, їжа, мінімальний одяг, витрати на транспорт, мінімальні витрати на меблі і побутову техніку, лікування і т.д. Тоді на предмети розкоші, інвестиції і накопичення на квартиру залишається тільки 1 тис.грн. в місяць.

А якщо людина буде підробляти і отримувати на підробці 1 тис.грн. на місяць, то на розкіш, купівлю квартири, інвестиції і т.д., можна буде вже виділити не 1 тис. грн., а 2 тис.грн. Тобто ця сума збільшилася вдвічі. При такому підрахунку стає зрозумілим, що такий спосіб збільшення доходу, як підробіток, при всіх його обмеженнях, має сенс.

Адже якщо ви хочете накопичити на квартиру, чи ще щось вимагає значних витрат, то з підробітком ви зможете зробити це в 2 рази швидше, навіть не знижуючи своїх витрат. Тобто в підробітку є сенс і немаленький.

Друге заперечення, яке не дуже часто навіть вимовляється вголос, але через якого цей спосіб збільшення доходу часто не використовується – це непрестижність роботи, яку зазвичай можна знайти для підробітку.

Яка робота зазвичай використовується для підробітку? Як правило, ніяк не пов’язана з основною спеціальністю людини і не вимагає особливої ​​кваліфікації. Це в основному робота прибиральницею, сторожем, двірником, різноробочим і т.д.

Така робота не є «престижною», відносно мало оплачуваною, і тому багато хто уникає підробітку, навіть якщо вголос цього не вимовляють. Адже як таке можна допустити, щоб колеги та родичі дізналися, що старший помічник молодшого менеджера працює якимось різноробочим чи двірником. Це ж ганьба.

Що я можу сказати з цього приводу? Якщо взагалі виникло питання про збільшення доходу у людини чи у сім’ї, то значить грошей не вистачає. Не важливо, на що не вистачає, на початковий внесок на квартиру, на навчання або на їжу.

І, на мій погляд, набагато краще вирішити це питання підробляючи на півставки десь, ніж залишитися без освіти, жити з дітьми у своїх батьків або в комуналці з наркоманами, я вже не кажу про те, щоб недоїдати. Варіантів проблем, які ви можете вирішити за допомогою грошей багато, вибирайте який підходить вам.

Самі ж страхи про те, яка “ганьба” ви будете переживати підробляючи на якийсь роботі, звичайно ні на чому не базуються. Поважають тих людей, які можуть вирішити свої фінансові проблеми і не поважають тих, хто тільки базікає і скаржиться на те, “яка твориться несправедливість в країні і, як раніше було краще” (навіть якщо підтакують). Якщо в даний момент у вас немає ніяких інших думок про збільшення доходу, крім підробітку, то зробіть це.

Свого часу, коли у моєї сім’ї не було житла і доводилося жити спочатку з батьками, а потім в комуналці з наркоманами, я і моя дружина працювали на цілком престижних роботах. Однак, коли ми вирішили купити собі квартиру, то обидва стали підробляти. Я сторожем, а іноді різноробочим, а моя дружина з ранку до основної роботи мила підлогу в офісі. Даний факт ні я, ні моя дружина ні від кого не приховували, і я не пам’ятаю, щоб хтось перестав з нами спілкуватися або якось став не поважати. Навпаки, за допомогою підробітку і зниженню витрат, ми купили собі через кілька років квартиру і пишалися цим.

І нарешті, третє заперечення про те, що нібито роботу на підробіток складно знайти.

Часто у мене періодично запитують, як накопичити на квартиру в наш час або отримати іпотечний кредит з маленькою зарплатою. У мене, якщо я взагалі відповідаю, звичайно випливає запитання: «А чому ти не йдеш підробляти»?

Адже багато проблем відразу вирішиться. На початковий внесок можна буде відкладати в 2-3 рази більше (чому так, прочитайте ще раз п. 1). А так як доходи будуть вищими, то отримати кредит буде простіше, та й погашати кредит так само буде набагато простіше.

Досить часто слід заперечення про те, що знайти роботу в даний час складно. Варіанти різні, або взагалі знайти роботу не можна, або для мого віку (молодого чи старого), або ще щось.

Як правило, це справжнісінькі відмовки. Якщо людині потрібні гроші і він готовий працювати, то робота завжди знаходиться. Я бачив, як деякі люди знаходили підробіток в містечках і селах, де здавалося б “немає роботи взагалі”, оскільки як все стоїть. Знаходили підробіток і пенсіонери, і підлітки. Було б бажання, а знайти роботу можна.

Здавалося б, про підробіток годі й писати, однак вийшло на пару сторінок. І ще невелике зауваження для самих “розумних”, які прочитали багато книжок на тему про фінансову свободу і заробіток. У них іноді пишуть, що підробіток неефективний, що час людський обмежений, тому потрібно шукати способи, які б не були пов’язані з витратою часу, способи які можуть дати «пасивний дохід» і т.д.

Дуже гарні розмови і, можливо, навіть для когось корисні. Тільки дайте собі відповідь спочатку на одне питання. Чи зможете ви реалізувати якісь «пасивні способи» в найближчі 2-3 місяці? Якщо “так”, то вперед, збільшуйте свій дохід, використовуючи високоефективні способи. Якщо ж ці книги всього лише ще одна відмовка для того, щоб нічого не робити, то викиньте їх і знайдіть спосіб заробити собі і своїй родині грошей, навіть якщо це буде найпростіший підробіток, такий як лайтбокси виготовлення у Львові. Адже для дуже багатьох підробіток – це єдиний і досить ефективний спосіб збільшення доходу.

Читайте на cайті:

Рубрика: ЯК ЗАРОБИТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами