Планування і облік сімейного бюджету. Частина 1

25.04.2012

Як навчитися планувати сімейний бюджет? Як зробити так, щоб всі доходи і витрати сімейного бюджету були як на долоні? Чи реально, і чи потрібно це робити? Тим більше що зараз з’явилися різні програми з обліку і планування сімейного бюджету. Яким з них скористатися?

Ці та інші питання виникають у вас, коли ви починаєте замислюватися над цим завданням. Це особливо актуально, коли гроші ви начебто заробляєте і, можливо, навіть непогані, але вони начебто витікають. І куди гроші йдуть, абсолютно незрозуміло.

Я не буду вас сильно агітувати вести запис всіх витрат або не робити цього. Все одно, що б я не говорив, багатьом захочеться враховувати і планувати сімейний бюджет в тому чи іншому вигляді. Як це краще зробити? В принципі я вже писав про облік та планування сімейного бюджету, але трохи повторень і уточнень не завадить.

Перше, що потрібно робити при плануванні сімейного бюджету, – не потрібно враховувати всі витрати і доходи.

Звичайно, перед тим, як планувати сімейний бюджет, необхідно спочатку знати, а які реальні витрати у вас проходять? Адже іноді те, що людина думає про свої витрати, кардинально відрізняється від того, що відбувається насправді. Як ці витрати враховувати?

Зрозумійте, що запис усіх витрат, збирання чеків і т.д., перед початком планування сімейного бюджету, – це досить важка робота навіть для тих, хто начебто звик до неї. Якщо ж ви цього ніколи раніше не робили, то ваш мозок буде сильно протестувати над таким насильством і почне через пару тижнів лінуватися, забувати, пропускати. Не мине й місяця, як ви все кинете, так і не зрозумівши, де і що у вас неправильно у витратах, а до планування сімейного бюджету ви так і не дійдете.

Комп’ютерна програма тут вам також мало допоможе. Вона, звичайно, сама підсумовує всі ваші витрати і т.д., але ж заповнювати все одно вручну, пам’ятати витрати також потрібно вам. Тому я навіть не впевнений, що програма для початківців – це допомога. Одну частину роботи вона полегшує (підсумовування та аналіз), але іншу частину помітно ускладнює. Адже, по-перше, програма обліку сімейного бюджету одразу налаштовує вас на повний облік. А це, як я вже говорив, досить складна справа.

По-друге, якщо ваш комп’ютер не постійно включений і ця програма не відкрита, то набагато простіше зробити запис в зошит, може бути навіть відразу після витрат, ніж потім включати комп’ютер, відкривати програму і т.д.

Втім, неважливо, чи будете ви користуватися ручкою та папером або вести облік в якомусь комп’ютерному вигляді (припустимо в таблицях Ексель). Не потрібно пробувати відразу все враховувати і планувати в сімейному бюджеті. Це дуже важко для мозку.

Разом, не пробуйте враховувати і планувати все відразу. Не важливо, чи йде мова про облік грошей або часу або ще чогось. Вас на 95% чекає невдача. Я пробував, інші пробували і ще інші пробували робити це по-різному. Не повторюйте їхніх помилок.

Друге. Сам по собі облік безглуздий. Облік повинен мати під собою якусь мету для подальшого планування сімейного бюджету.

Що ви хочете дізнатися в результаті обліку? Що вам неясно? Які припущення у вас є, але ви хотіли б їх перевірити?

Дайте відповідь на ці питання, і у вас з’явиться система обліку.

далі буде…

 

Читайте на cайті:

Рубрика: ЯК ЗБЕРЕГТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами