Планування і облік сімейного бюджету. Частина 2

02.05.2012

Отже, на яке питання ви хочете отримати відповідь у результаті обліку сімейного бюджету?

Якщо цього питання немає, то, швидше за все облік, неважливо в паперовому вигляді або в якомусь іншому, абсолютно нічого вам не дасть.

Що дають вам цифри? Може бути, дуже багато, якщо саме їх ви намагалися дізнатися, а може бути і абсолютно нічого. Я не завжди розумію, який сенс з того, що хтось витратив на щось якусь суму. Це багато чи мало? Правильно чи неправильно? І головне, як це мені допомагає планувати сімейний бюджет на майбутнє?

Тому перед тим, як починати щось записувати, поставте перед собою питання про те, що ви хочете з’ясувати.

Які можуть бути питання:

- Не дуже я багато витрачаю на щоденні витрати, такі як кафе, кіно і т.д.? Скільки це реально в грошах? Якщо я зможу скоротити ці витрати, то чи вистачить мені на навчання, відпочинок, інвестування в якусь велику покупку або потрібно буде ще щось додаткове шукати?

- Протягом якого терміну я можу нагромадити на первісний внесок на квартиру? Якщо термін виходить великий, то наскільки потрібно підняти дохід або скільки грошей ще знайти?

- Скільки потрібно грошей на якісь постійні витрати, такі як їжа, Інтернет, комунальні послуги тощо?

- До кінця місяця мені постійно не вистачає грошей до зарплати і доводиться сильно урізати витрати або перепозичати. У чому причина цього? Недолік резерву, неправильний розподіл на початку місяця (відсутність розподілу), відсутність звички відразу оплачувати всі постійні витрати і т.д.? Зрештою, причиною можуть бути і дійсно низькі доходи, що зустрічається набагато рідше, ніж зазвичай думають, але буває і таке. Якщо причина виявлена, то що робити далі?

- Таке відчуття, що хтось постійно тягає з бюджету гроші. Чи справді це так, чи це припущення ні на чому не грунтується? Якщо так, то хто це робить і чому? Чоловікові (дружині, дітям) не вистачає грошей на кишенькові витрати, діти залишилися без нагляду або щось відбувається в їхньому житті?

- Чи справді в тому, більш віддаленому магазині, ціни на продукти нижчі або вони нижчі тільки на певну групу товарів чи просто самі товари інші (може бути більш низької якості)? Якщо нижчі, то чи є сенс там купувати з урахуванням додаткових витрат часу і на транспорт? (Навіть, якщо у вас своя машина).

Щоб це з’ясувати, потрібно, звичайно, записувати ціни на певні товари і порівнювати. Потім думати про додаткові витрати і ціною економії.

- У зв’язку з якимись обставинами один з подружжя тимчасово працювати не буде. Скільки потрібно грошей, щоб вистачало на життя?

- В одній зі статей пишуть (Читайте “Як правильно вести сімейний бюджет, або сила конвертиків” ), що потрібно бюджет на самому початку розподіляти по купках (конвертиком) або ще якось, а не складати гроші однієї стопкою. А скільки потрібно покласти у кожну купку? Скільки я витрачаю на те й на це? А то пробував (а) в минулий раз і не вийшло, так як грошей не вистачило, довелося перемішувати купки, і вся робота з планування сімейного бюджету припинилася.

далі буде…

Читайте на cайті:

Рубрика: ЯК ЗБЕРЕГТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами