Планування і облік сімейного бюджету. Частина 3

09.05.2012

Зрозуміло, що система обліку, яка зможе відповісти на ці ваші різні питання, також буде різна. Так, наприклад, якщо ви хочете дізнатися, скільки ви витрачаєте на кафе і кіно, то достатньо записувати тільки ці витрати протягом декількох тижнів. Вже через 2-3 тижні у вас будуть дані, достатні для аналізу і якихось рішень. І зовсім не обов’язково вести такий облік все життя. Провели, вирішили, зробили. Через деякий час проконтролювали і досить.

Якщо ви хочете знати, чи не бере хтось гроші з вашого бюджету, то достатньо раз на день перераховувати гроші протягом місяця або двох, записувати, скільки грошей в пачці і, природно, вносити виправлення, якщо ви самі щось брали.

Отже, просто набір цифр, швидше за все, нічого вам не дасть. Його складно використовувати для подальшого планування сімейного бюджету. Потрібене питання, на яке ви хочете отримати відповідь, а потім вже краще під нього щось враховувати. А вже якщо ви знаєте що враховувати, то можна це організовувати як на папері, так і на комп’ютері. Надалі ці цифри стануть в нагоді вам для планування сімейного бюджету.

Третє. Зовсім не обов’язково іноді мати під рукою цифрові дані для того, щоб приймати якісь рішення по плануванню сімейного бюджету і робити якісь дії.

Необхідність планування сімейного бюджету і якогось обліку грошей завжди виходить з того, що без цифр, які можна отримати в результаті обліку, неможливо прийняти рішення або ваші висновки можуть бути помилковими.

Іноді це дійсно так. Іноді ми не розуміємо самі своїх витрат. Дуже сильно недооцінюємо якісь і переоцінюємо інші. Тоді облік – це те, що допоможе вам виявити таку невідповідність і, отже, допоможе прийняти рішення.

Але іноді це не так. Досить часто ви і без всякого бюджету і якихось цифр можете сказати, що потрібно робити і як. Тоді навіщо вам щось враховувати? Робіть відразу те, що вважаєте потрібним і правильним, по ходу організовуючи облік, якщо потрібно.

Отже, якщо рішення велике або неочевидне для вас по вигодам, без попереднього збору цифр, то, звичайно, спочатку потрібно організовувати цей облік, нехай у найпримітивнішому вигляді.

Але іноді ви і так знаєте, що потрібно робити і без жодного врахування. У цьому випадку дійте без всяких цифр.

Отже, облік і планування в сімейному бюджеті, якщо ними правильно користуватися – це чарівний засіб. Ви можете часто виявити те, до чого самі б ніколи не здогадалися. Ви можете дізнатися про себе та свої звички дуже багато нового. Ви можете обгрунтовано повірити в себе або навпаки зрозуміти те, де ви помилялися. Ви можете подружитися з грошима, в кінці кінців. Однак для того, щоб це сталося, облік сімейного бюджету не повинен бути для вас нудним і рутинним заняттям. Ставтеся до цифр як до загадки, розгадавши яку, ви обов’язково відкриєте для себе багато нового і будете краще жити матеріально.

Читайте на cайті:

Рубрика: ЯК ЗБЕРЕГТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами