ПОШУК РОБОТИ. Яку стратегію застосувати?

29.02.2012

ПОШУК РОБОТИ. Відома теорія Джона Холланда проводить поділ усіх кар’єристів на 6 типів: інтелектуальний, конвенціональний, артистичний, реалістичний, соціальний і підприємливий. Кожен тип має, як свої позитивні, так і негативні сторони. Краще буде дотримуватися певної стратегії пошуку роботи залежно від того, до якого типу відноситеся Ви. Користуватися варто перевагами і сильними сторонами свого типу.

Пошук роботи. Інтелектуальний тип

Люди даного типу мають аналітичний склад розуму. Улюблене заняття – вирішення задач, які вимагають абстрактного і логічного мислення. У таких кар’єристів розвинені невербальні і вербальні здібності, нестандартне творче мислення. Яскравий приклад – дослідники та науковці. Сильна сторона такого типу – старанність, гірше розвинені здібності організаторські.

Всі свої здібності під час пошуку роботи варто направити на вивчення компаній, збір відомостей і аналіз, далі – на складання резюме та супровідних листів. Це виділяє даний тип на тлі конкурентів.

Пошук роботи. Конвенціональний тип

Люди цього типу консервативні, вкрай рідко змінюють сферу діяльності, не відступають від задуманого. Перевага віддається чітко структурованій діяльності. Такі претенденти є власниками математичних здібностей, гірше справа складається з організаторськими можливостями і талантами.

Перевагами кар’єристів конвенційного типу служить терпіння і наполегливість. Віра в себе і в успіх – ось, де сила даного типу.

Пошук роботи. Артистичний тип

Люди даного типу – особи, які спираються на свої емоції, інтуїцію і уяву. Творче мислення, оригінальність і креативне мислення – їх сила. Добре розвинені вербальні здібності і моторика, висока емоційна чутливість, швидкість і гнучкість мислення. Завантаження для представників артистичного типу – улюблене заняття. У зв’язку з цим, високо розвинені комунікативні здібності. Один мінус – схильність нехтувати соціальними умовами і нормами. Безсумнівна перевага – нестандартність мислення.

Цьому типу не важко адаптуватися в ситуації, що склалася, а креативність допоможе розширити кар’єрні можливості. Стратегія пошуку роботи – нові галузі та сфери діяльності, де можна реалізувати свої таланти і сміливі рішення.

Пошук роботи. Пошук роботи. Реалістичний тип

Конкретика і практичний склад розуму – терміни, що характеризують кар’єристів даного типу. Перевагу вони віддають фізичній активності і вправам, які вимагають спритності. Задоволення отримують від того, що всі справи виконані. Основна орієнтація – швидкий результат діяльності та практична праця. Сильна сторона – добре розвинені невербальні і математичні здібності.

Кар’єристам цього типу простіше рухатися вперед, якщо встановлені конкретні цілі, які допомагають збільшити обсяги виконаної роботи.

Пошук роботи. Соціальний тип

Ці люди здатні співчувати, допомагати, виховувати і повчати. Основна орієнтація – люди, що потребують спілкування. Добре розвинені вербальні здібності, однак від вирішення інтелектуальних завдань намагаються триматися подалі. Мінус – часта залежність від думки інших людей або груп.

Кар’єристам цього типу під час пошуку роботи слід звернути увагу на те, яку ж допомогу вони можуть надати роботодавцю, їх значимість. Ця стратегія передбачає оформлення думок в резюме і супровідному листі, на співбесіді.

Пошук роботи. Заповзятливий тип

Люди даного типу не люблять практичну роботу, перевагу віддають керівним посадам. Складне завдання – проявити наполегливість, концентрацію і бути готовим до значних інтелектуальних зусиль. У складній обстановці вони швидко орієнтуються і приймають рішення. Їм подобається переконувати і впливати на інших людей, виявляти ентузіазм і енергійність.

При створенні резюме під час пошуку роботи цим людям варто сфокусуватися на цифрах, чітко визначити свою перевагу, головна відмінність від конкурентів.

Читайте на cайті:

Рубрика: ЯК ЗАРОБИТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами