П’ять способів, як економити гроші

02.09.2013

способи економіїЧому часто не вистачає грошей, або вони витрачаються там, де могли б залишитися? Як навчитися економити гроші?

Багато прийомів економії грошей у загальному пов’язані в тій чи іншій мірі з перебудовою своїх глибинних звичок, що іноді не дуже просто. У цій короткій статті зібрано кілька простих прийомів економії грошей, які можна застосувати хоч завтра без особливих зусиль. Те, що вони прості, не означає, що це маленькі гроші. За кілька років набіжить дуже пристойна сума в ваш бюджет.

1. Торгуйтеся, ця звичка заощаджує багато грошей. Людина, яка мені це порадила - геній переконання. Вона у мене як – то запитала:

- А чому ти не торгуєшся? Адже це великі гроші, за все життя завдяки торгу ти можеш заощадити чималеньку суму.

- Ніде торгуватися, я на ринку буваю раз на два роки і то просто минаю. – Сказав я.

- А причому тут ринок? Ти завжди і скрізь торгуйся, і при покупці квартири, і коли автомобіль купуєш, або будь-яку річ в незалежності від вартості і місця придбання. За кілька років зекономиш таку кількість грошей, що ще на один автомобіль вистачить.

Я спробував. Виявилося, що торгуються набагато частіше, ніж я думав. У супермаркеті я жартома як то запитав: «А знижки є?». Виявилося, є дисконтна карта, просто потрібно було запитати.

Вікна будинку міняв на дерев’яний склопакет – у тій фірмі, яку я вибрав, мені сказали, що знижок немає. І тільки я зібрався йти до конкурентів, як знижки відразу ж з’явилися.

Як виявилося, торгується агентство нерухомості, яке нібито “не торгується”, торгується продавець нерухомості на зростаючому ринку, тощо.

Торгуються всі і про все. Це просто цікаво, відпрацювання навичок спілкування та впевненості в собі. І, звичайно ж велика економія грошей.

Так при покупці квартири можна сторгуватися на послуги Агентства нерухомості. Причому Агентство і Продавець говорять в більшості випадків, що не торгуються. За все життя на одній цій невеликій звичці ви зможете заробити собі, в залежності від доходів, хто більше, хто менше, на поїздку у відпустку на південь, чи на скромну дачу в передмісті, або на шубу дружині.

2. Зберігайте чеки, договори, гарантійні талони.

Є у вас гарантійний талон на зламаний телевізор чи ні, знову ж таки різні ситуації. Так ви можете обміняти, а так доведеться купувати новий або ремонтувати за свій рахунок. Якщо купили в магазині кислі або зіпсовані продукти і не взяли чек, то повернути їх буде проблематично, а може бути і неможливо. Якщо вам зробили ремонт, і все відвалюється, то без договору доведеться робити все заново за свій рахунок. Такі ситуації відбуваються набагато частіше, ніж ви думаєте.

Без папірця ти ніхто, а з папірцем людина. Це повною мірою відноситься до даних випадків. Тому, зберігайте чеки, гарантійні талони, договори та інші документи до тих пір, поки вони не застаріють. І взагалі, ведення домашньої бухгалтерії – це корисний навик і може допомогти вам не тільки економити свої кошти, але згодом і розбагатіти.

3. Порівнюйте ціни та додаткові витрати.

Не полінуйтеся зайти в Інтернет або подзвонити у кілька магазинів та дізнатися ціни на ринку в декількох місцях. Якщо ви не знаєте цін, то ніяке мистецтво торгу вам не допоможе.

Хочете зробити ремонт, не полінуйтеся, викличте кілька будівельних фірм, нехай вони зроблять вам кошторис. Ціна може іноді відрізнятися в 1,5 рази при однаковій якості. Кошторис уважно перевірте, а краще проконсультуйтеся з незацікавленим фахівцем.

Крім ціни ще потрібно цікавитися додатковими витратами. Вони можуть звести нанівець всю економію. Для кожного товару і ситуації вони свої. Запитайте, чи є доставка, чи входить вона у вартість, підйом безкоштовно чи ні. Яка гарантія на товар. Які витрати бензину і податки, чи входять у вартість колеса, диски і т.д. Іноді наявність або відсутність додаткових витрат зводить нанівець всю економію.

4. Не радьтеся з людиною, що працює на відсотках.

Якщо у вас є звичка радитися з людиною, що працює на відсотках від продаж, то ви втратите за своє життя величезну кількість грошей.

Перукар підкаже вам «модну» зачіску, і випадково вона виявиться «трохи» дорожчою тієї ж зачіски, яка вам більше підходить, але коштує менше.

Продавець скаже, що вам пасують штани, а вони виявляться такими, що кривляться, та так, що не переробити і доведеться викидати.

Ріелтор скаже, що угода надійна, її перевіряють юристи їх агентства, і ціна нерухомості відмінна, а виявиться, що можна легко знайти квартиру на значну суму дешевше і з меншими ризиками.

Масажисти, брокери, рекламні агенти, лікарі, консультанти і т.д., якщо вони отримують зарплату в залежності від того, скільки ви заплатите, то прислухайтеся до їхніх порад з часткою скепсису. Ви явно заощадите невеликий статок.

5. Якщо мова йде про дорогі або постійні витрати, то більше дізнавайтеся і радьтеся з фахівцем, якого ви найняли.

Це природне продовження поради № 4. Якщо мова йде про постійні або великі витрати або доходи, то практично завжди необхідно дізнаватися по цій темі більше самому, а іноді і консультуватися з фахівцями.

Ви вирішили купити, продати, взяти в спадщину нерухомість, особливо у великому місті, де вона дорога? Зверніться до професіонала за консультацією. Ви запитаєте навіщо? Без консультації фахівця ви можете пропустити очевидні для нього, але не очевидні для вас, податкові пільги, або навпаки, необхідність сплати податків. Так недовго втратити декілька сотень гривень.

Десятки разів знайомі втрачали від декількох сотень до декількох тисяч, пошкодувавши оплатити невелику суму за консультацію кваліфікованому фахівцю. Сподіваюся, що ви ніколи не допустите таких помилок.

Ось вам п’ять способів економити гроші, які допоможуть вам.

Схожі публікації:

Рубрика: КОРИСНЕ,ЯК ЗБЕРЕГТИ ГРОШІ Теги: ,

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами