Сім кроків до виходу з особистої фінансової кризи

15.11.2011

особиста фінансова криза

Фінансова криза, фінансова криза, останнім часом щось кризі стали приділяти дуже велику увагу. Хоча, що є, то є. І подумалося, а чи не поговорити нам трохи про особисту фінансову кризу, адже жодна людина на планеті не застрахована від тимчасових фінансових труднощів. Як правило, особиста фінансова криза приходить в ті моменти часу, коли, здавалося б, немає ніяких передумов до цього, і людина виявляється не готовою до негативного розвитку подій. Основна небезпека особистої фінансової кризи полягає саме в її не передбачуваності, і в більшості випадків ці кризи ніяк не пов’язані з положенням в окремій країні й у світі в цілому. Коли людина опиняється сам на сам зі своїм безгрошів’ям, подальша її доля залежить від правильності тих дій, які вона зробить. Давайте розглянемо стратегію поведінки в ситуації особистої фінансової кризи:

КРОК 1: Заспокоїтися

Як і в будь-який інший критичної ситуації паніка не рятує, а тільки погіршує і без того не добру ситуацію. Перш за все, необхідно взяти себе в руки і заспокоїться, бо найкращий вихід з проблемної ситуації може підказати тільки абсолютно холодний розум, здатний мислити не упереджено. Кожна людина сама повинна знайти свій шлях до спокою. Автору цих рядків допомагає усвідомлення того, що все це тимчасово і могло бути й гірше.

КРОК 2: Визначиться з фінансовими зобов’язаннями

Найголовніше при розробці стратегії виходу з фінансової кризи це визначитися з тим, яка мінімальна сума коштів вам знадобиться в найближчий місяць. Ось короткий перелік того, що ви можете включити в список з фінансовими зобов’язаннями:

- Витрати на погашення кредитів

- Комунальні платежі

- Витрати на транспорт на всіх членів сім’ї

- Витрати на дітей (оплата навчання, аліменти та т. д)

- Харчування

- Мінімальний набір побутової хімії

- І т.д.

КРОК 3: Підрахунок фінансових можливостей

На цьому етапі ми з вами рахуємо, який фінансовий резерв ми маємо. Сюди слід включити:

- Накопичення (стабілізаційний фонд сім’ї)

- Відсотки за депозитами

- Державна допомога (пенсії, допомога на дітей, допомога по безробіттю і т. д)

- Плановані доходи від трудової діяльності

- Інші доходи

КРОК 4: Розрахунок дефіциту сімейного / особистого бюджету

Звичайно, якщо підходити строго, то суму дефіциту слід розраховувати як сума, отримана на кроці 2 мінус сума, отримана на кроці 3, але якщо ви витратите весь стабілізаційний фонд сім’ї, то в наступному місяці ризикуєте опинитися в ще більш глибокій фінансовій ямі. Так що беремо суму, отриману на кроці 3, зменшуємо на величину стабфонду. Отже, ми отримали ту суму, якої нам не вистачає, щоб без проблем пережити місяць.

КРОК 5: Зменшуємо суму фінансових зобов’язань

На цьому кроці ми проаналізуємо можливості скоротити витрати.

1. Виплати по кредиту. Як правило, банки йдуть на зустріч своїм клієнтам, що потрапили у важкі матеріальні умови. Так що, якщо у вас немає підстав сподівається на якнайшвидше покращення свого фінансового положення, слід звернутися в банк і попросити відстрочку в платежах. Єдине що не слід робити ховатися від банку, в кінці кінців, банк сам зацікавлений, щоб ви повернули йому кредит саме в грошовій формі, а не звалювати на себе додаткові проблеми, пов’язані з реалізацією заставного майна.

2. Якщо рівень доходу вашої сім’ї не перевищує певний рівень, то ви можете оформити субсидію на оплату комунальних послуг.

3. Час фінансової нестабільності – це ще одна можливість переглянути свій раціон харчування, абсолютно без шкоди для здоров’я можна відмовитися від:

- Ковбасних виробів

- Здобної випічки

- Шоколаду і інших солодощів

- Алкогольних напоїв

- Чіпсів, кока-коли і інших “не корисних” продуктів

- Сушеної, солоної риби

Можна скоротити (але не виключати зовсім) вживання:

- Червоного м’яса (частково можна замінити курячим)

- Сиру

- Йогуртів та інших дорогих молочних продуктів

- Покупних консервованих овочів

Також здешевити раціон допоможе збільшення споживання:

- Круп

- Сезонних овочів

- Сезонних фруктів

КРОК 6: Шукаємо додаткові джерела доходу

У такій не простій ситуації саме час шукати нові шляхи свого розвитку, як то кажуть: “Якщо доля дає тобі лимон, то слід робити лимонад”. Я щиро вважаю, що будь-яка криза, яку переживає людина, викликана саме тим, що десь ми втрачаємо можливості. Кожна людина наділена будь-яким талантом, але, як правило, по життю займається не тим, чим йому дійсно б хотілося. Але зараз у часи високих технологій, коли в кожному будинку є інтернет, кожен може реалізувати свої здібності. Ну хіба що ще обслуговування серверів на дому не проводять, та поки що це і не потрібно. Якщо вам завжди подобалося шити, шийте і продавайте свої творіння на інтернет аукціонах. Подобалося писати, пишіть. Хотілося бути фотографом, художником, веб-дизайнером, програмістом так вперед, можливо саме для того щоб змінити свою долю ви і виявилися в цій ситуації.

У важкі періоди життя людина або знаходить в собі сили і змінює її на 100%, або впадає у відчай і тоді ці періоди не закінчуються. Знаєте, що коли в моєму житті стала маяріти фінансова криза я став освоювати інтернет заробіток і сьогодні саме дохід від заробітку в мережі покриває прогалини, які можуть періодично виникати в сімейному бюджеті.

КРОК 7: Залишити

Це один з найбільш важливий і в той же час важкоздійсненних кроків. Саме зараз, коли ми вже знаємо що нам необхідно, чого ми хочемо, що будемо робити для цього, тобто ми зробили все, що було в наших силах потрібно просто дозволити подіям текти своєю чергою. Дуже часто вирішуючи свої фінансові проблеми людина, стає зацикленою на них, всі її думки зайняті грошима і він перестає отримувати задоволення від життя, але ж кожен момент нашого життя ніколи більше не повториться і ми повинні вчитися виходити з важких ситуацій, не залежно від причин їх виникнення.

Як би не хотілося вам домогтися серйозних успіхів в заробітку в інтернеті, не варто забувати, що навколо вас живі люди, які потребують спілкування. Всіх грошей не заробиш, а ось своїх близьких можна запросто втратити, тому, що стосується мене, то я став просто випадати з інтернету на день-другий, в який просто роблю домашні справи, спілкуюся з дітьми та дружиною.

Постарайтеся знайти собі хороший стимул , який допоможе мобілізувати всі сили і направити їх у потрібне русло. І тоді фінансова криза вже точно пройде мимо, адже коли знаєш де заробити гроші, то завдання набагато спрощується. Є звичайно одна заковика – це наша лінь. Звичайно простіше лежати на дивані перед телевізором і таврувати уряд у тому, що в тебе низька зарплата, а можна сісти за комп’ютер і почати освоювати інтернет в пошуках додаткових доходів. Два роки тому я зробив цей крок і зараз, коли фінансова криза постукала у будинок, сказав їй: «Забирайся геть!»

Схожі публікації:

Рубрика: ЯК ЗАРОБИТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами