Сімейне життя і фінанси

19.05.2014

як зберегти грошіБюджет сім’ї залежить від багатьох факторів. Крім оплати кредитів, комунальних платежів та інших подібних витрат, потрібно правильно розраховувати і планувати фінанси всієї родини.

Жінки в основному не піклуються про те, закінчуються гроші чи ні, адже є чоловік, який повинен забезпечувати сім’ю. Це в корені невірно. Жінкам вже пора звикнути до нових законів і принципам нашого часу, адже зарплата у чоловіків найчастіше така ж, як і у жінок. У цьому питанні ви повинні бути партнерами і жінці бажано вносити в загальний бюджет певну суму. Обов’язково потрібно бути в курсі того, скільки грошей у вас залишилося і що вам необхідно купити. Тільки вирішувати це обов’язково потрібно разом! Інакше домогтися якихось цілей буде досить складно.

З чого почати?

У першу чергу, потрібно скласти сімейний бюджет: зробити виписки з оплати кредитів, комунальних платежів, розрахувати витрати на машину, інтернет, мобільний зв’язок, на покупку продуктів і так далі. Також необхідно в цей список внести і такі витрати, як випита чашка чаю в кафе або з’їдена по дорозі додому шоколадка. Абсолютно всі ваші витрати повинні опинитися в цьому списку. Вам обов’язково потрібно знати, куди і на що витрачаються гроші.

Визначтеся з метою

Визначившись з витратами і розрахувавши суму, яка залишається, ви повинні подумати, куди саме хочете витратити цю суму. Можливо, ви збираєте на відпустку всієї родини, або ж збираєте на навчання свого чада. Тоді варто задуматися про чашці чаю в кафе вранці. Чай або кава можна випити і вдома, він такий же смачний, але набагато дешевше. Подібні витрати є зайвими.

Думати перед покупкою

Перед кожною, навіть дріб’язкової тратою, варто задуматися: чи дійсно вам потрібна ця річ чи ні? Якщо річчю не будете користуватися, то вона і не потрібна зовсім. Це марна трата грошей.

Правильна звичка

Обов’язково потрібно вчити своїх дітей правильно розподіляти свої грошові кошти. Давайте їм на кишенькові витрати певну суму і скажіть, що якщо витратять гроші не туди, то більше нічого не отримають до наступного разу: наприклад, через тиждень. Якщо діти витратять гроші відразу і не за призначенням, то до призначеного часу нічого давати їм не можна! Наступного разу вони будуть думати, на що і як їм витратити гроші. Це навчить їх відмовлятися від різних непотрібних витрат.

Щомісячні відрахування

Найкраще підключити послугу щомісячних відрахувань. Тобто, з вашої зарплатної картки певний відсоток (5-10%) кожен місяць буде відраховуватися на інший рахунок, де ви збираєте, наприклад, на відпустку. Так буде спокійніше і бажання витратити куди-небудь цю суму, у вас не виникне, тому що в руках цю суму ви не тримали.

Читайте на cайті:

Рубрика: ЯК ЗБЕРЕГТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами