Студент і доросле життя. Що готує завтрашній день?

24.02.2012

Отримання диплому та закінчення університету – урочистий і відповідальний момент. Приємно – більше не буде заліків, курсових, іспитів (якщо дипломник не відправиться за отриманням другої вищої освіти). Відповідальний – всі рішення будуть прийматися самостійно, дипломований спеціаліст будує майбутнє своїми руками. Що ж таке майбутнє? Сім’я, кар’єра, матеріальне благополуччя, якість життя, кар’єрний ріст і професійне самовдосконалення та інші важливі моменти.

Вчорашній студент повинен пам’ятати багато важливих речей, які в університеті не викладають. Будівництво майбутнього, самий початок – розрахунок своїх фінансових можливостей і сил. Буде простіше молодим людям, для яких батьки завчасно змогли вирішити квартирне питання або зробили своїм дітям непоганий старт у вигляді автомобіля чи хорошого місця в сімейному бізнесі. На жаль, але таких щасливчиків не так і багато. Більшості ж свіжоспечених спеціалістів доведеться прагнути, підкорювати нові вершини дорослого життя самостійно, розраховуючи тільки на себе.

Початок дорослого життя – вирішення безлічі питань. Актуальними будуть: пошук житла – квартири, яку можна знімати (жити і платити одному або об’єднатися з ким-небудь для зменшення витрат). Питання буде стояти як харчуватися. Харчуватися буде краще їжею домашнього приготування, а не задовольнятися вермішеллю швидкого приготування і фаст-фудом. Попереду влаштування на роботу (бажано відразу ж після отримання диплому, за фахом). До додаткових витрат можна віднести: витрати на транспорт та забезпечення себе мінімумом розваг.

Звідки ж брати гроші? У даній ситуації спостерігається три виходи: користуватися грошима, які дали батьки після закінчення університету, розпоряджатися своїми власними накопиченнями і заощадженнями. Якщо ж всього цього немає, то доведеться звернути увагу на кредитну картку.

Однак багато «дипломників» залишаються жити разом зі своїми батьками, збирають, збирають гроші на нове житло або знімну квартиру. Молоді випускниці в більшості випадків залишаються з батьками до виходу заміж. Але розмова не про те, де і з ким жити, а про те, як роздобути гроші на задоволення своїх мінімальних потреб.

Найгірше – великі борги перед банком відразу ж після закінчення університету. Навіть якщо випускник влаштувався на роботу, то, швидше за все, чергова зарплата не буде асоціюватися з радістю і захопленням, так як «левову частку» протягом декількох років доведеться віддавати банку. Щоб розплатитися з боргами одними, людина потрапляє в ще більшу кабалу. Жорстока реальність демонструє ще один приклад. Випускник має заборгованість перед банком, але втрачає роботу. У такій ситуації перебувають багато людей, що потрапили під скорочення. Коли питання торкається того, брати чи ні кредит на кілька років, то варто подумати про те, що, швидше за все, це не дуже вдала затія. Може якийсь час пожити з батьками, набрати суму, за яку нікому не буде потрібно платити відсоток?

Що ж порадити випускникам, перед якими лежить шлях у доросле життя? Сподіватися лише на себе, а не на банківські кредити. Маєте продумати свою стратегію: навести довідки і порахувати, скільки буде коштувати доросле життя. Врахувати варто оренду квартири, витрати на харчування, транспорт, розваги. Нічого страшного, якщо якийсь час буде потрібно пожити з батьками. Тільки коли стане більш-менш «легше дихати», то буде мати сенс зробити крок у незалежне життя. Успіхів Вам, випускники!

Читайте на cайті:

Рубрика: ЯК ЗАРОБИТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами