Українцям мало платять за працю

28.11.2011

оплата праці

Витрати на оплату праці працівників, які беруть участь у виробництві вітчизняної продукції, становить близько 10% -12% від собівартості. Даний показник, за даними Держслужби статистики, один з найнижчих в Європі.

20 років тому частка оплати праці в собівартості продукції була в 3,3 рази вищою. Протягом усього періоду незалежності відзначалися періоди ситуативного зростання реальних зарплат українців. Проте в цілому зберігалася тенденція зниження частки працівників у доходах, одержуваних за рахунок продажу виробленої ними продукції.

В даний час праця наших людей є одною з найменш оплачуваних серед європейських країн. Дана обставина підтримує конкурентоспроможність вітчизняної економіки, яка має можливість постачати на зовнішні ринки недорогі сировинні товари. Однак соціальна інфраструктура і рівень життя населення через несправедливу оплату праці неухильно падає.

За даними Держслужби статистики, у вересні практично третина українців (32,6%) отримувала заробітну плату до 1,5 тис гривень. Практично половина жителів нашої країни – 48,5%, отримують на руки менше 2 тис гривень.

Читайте на cайті:

Рубрика: ІНШЕ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами