Вендінг – перспективний вид бізнесу

30.06.2014

ВендінгВендінг – це відмінний спосіб заробляти непогані гроші при мінімальних стараннях і зусиллях з боку підприємця. Може здатися, що це всього лише рекламні обіцянки виробників торгових автоматів. Однак це не так. Ті, хто вже придбав такі автомати, можуть підтвердити, що ці інвестиції досить швидко окупаються.

Отже, що таке вендінг? Це продаж будь-яких товарів чи послуг за допомогою торгових апаратів. Щоб оцінити перспективність цього бізнесу, досить просто поглянути на статистику. На думку експертів, в останні кілька років, зростання ринку становив 4-5% щороку, і швидше за все, така ситуація збережеться в найближчому майбутньому. У США один торговий автомат у середньому приносить своєму власнику не менше 70 доларів на годину. У Європі були відкриті навіть автоматичні супермаркети, в яких всі товари продавалися через апарати. Ну, а лідером у цьому секторі є Японія. У цілому ж по всьому світу встановлено більше 20 мільйонів торговельних апаратів. У більшості своїй вони розраховані на продаж продовольчих товарів – кави, цукерок і т.д.

Крім того, існує обладнання, яке дозволяє клієнтам оплачувати за певні послуги, стягуючи за це комісію.

У чому переваги такого бізнесу? У розпорядженні підприємця виявляється продавець, який працюватиме цілодобово, не вимагаючи вихідних та відпустки, що не потребує відпочинку або відхід на лікарняний. Єдина турбота його власника – це своєчасне наповнення торгового автомата свіжими запасами товару і, природно, вилучення отриманих грошей. Це зовсім нескладні операції, на обслуговування апарату у вас піде не більше двох годин на тиждень.

Найпопулярніший варіант – це продаж через такі автомати охолоджених і гарячих напоїв. Зараз можливості такого обладнання істотно вище. У будь-якому випадку це надійні та високотехнологічні інструменти, і ваші можливості практично необмежені. Але не варто розпорошувати свої зусилля. Для початку варто вибрати конкретний напрям. Вендингові компанії, які здійснюють поставку таких апаратів, завжди готові проконсультувати своїх клієнтів і підказати, які сектори ринку у вашому місті є самими затребуваними і перспективними. Однак не варто нехтувати і незалежним аналізом ринку і конкурентного середовища, це допоможе визначити напрямок інвестування і його масштаби.

Слід зазначити, що у кожного напряму є свої нюанси, свої переваги і недоліки. Так, в кафе і барах можна встановлювати музичні автомати – для нашої країни це практично новинка, хоча на Заході ними нікого не здивуєш. Рентабельність їх не надто велика. Термін окупності, однак, у нього нижче, ніж у кавових автоматів – ця ніша у великих містах уже практично зайнята. А ось платіжні термінали та контент-кіоски з можливістю закачування файлів – це ніша, в якій конкуренція поки не така висока.

Що потрібно для того, щоб почати такий бізнес? Перш за все, зареєструвати власне підприємство. Зробити це нескладно, оскільки в даному випадку цілком підійде така організаційно-правова форма, як ТОВ або навіть індивідуальний підприємець. При цьому ви можете платити єдиний податок, що значно полегшить ведення бухгалтерського обліку, проте ви завжди при бажанні можете замовити бухгалтерські послуги.

Якщо ви поки не готові до серйозних витрат, почніть з одного автомата – наприклад, з продажу кави або газованої води. При цьому дуже важливо підібрати для нього підходяще місце – торговий центр, школа чи інститут, словом, перетин жвавих людських потоків. Надалі, коли ви перевірите рентабельність автомата, ви зможете придбати ще декілька і поступово розширити свою мережу. Пам’ятайте, що після того, як ви виберете місце, вам необхідно буде укласти договір з власником або орендарем площі, на якій ви встановлюєте апарат. Ну, а після того, як грунт буде підготовлена ​​і всі формальності дотримані, можна буде довіритися професіоналам – обслуговуванням автоматів займаються вендингові компанії, що поставляють це обладнання.

Читайте на cайті:

Рубрика: ВЛАСНИЙ БІЗНЕС Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами