Відмовки від початку своєї справи, які не проходять

09.03.2012

У мене немає стартового капіталу

Напевно, перша ж відмовка, яка приходить на думку, як тільки виникає бажання створити свою справу, – у мене немає стартового капіталу. І все ж кожен з нас має як мінімум друзів і родичів, які зможуть зайняти при необхідності хоча б частину необхідної стартової суми.

Адже безліч мегакорпорацій створювалися з повного нуля. Звідки міг чекати допомоги Том Монаген, майбутній засновник компанії з доставки піци «Доміно», який провів все своє дитинство в притулках для сиріт та виховних будинках? Де міг знайти фінанси Сочіро Хонда, який народився в дуже бідній сім’ї в японській аграрній провінції?

У мене немає зв’язків

- І навіть якщо б я набрав частину необхідної суми – в нашому світі все вирішують зв’язки, – знову зануда песиміст.

- А як же приклад Ендрю С. Гроува? Нинішній глава корпорації «Інтел Корпорейшн» – легендарний Ендрю С. Гроув – один з найбільш яскравих прикладів людини, яка почала свою кар’єру, не маючи абсолютно ніяких зв’язків. Та й які зв’язки можуть бути у двадцятирічного угорця-емігранта з невеликою сумою грошей і ще меншим знанням англійської мови.

Не знаю, чим зайнятися

- Однак я навіть не можу вирішити, чим хочу зайнятися!

- Перш ніж знайти свою ринкову нішу, нині один із найбагатших людей світу, Кірк Кіркорян, перепробував масу різних робіт. Не закінчивши середньої школи, Кірк записався до Цивільного корпусу охорони навколишнього середовища, де будував дороги і валив дерева в Національному парку Секвойя. Пізніше працював некваліфікованим чорноробом, потім пічником. Нарешті, він вирішив присвятити себе кар’єрі борця. Результат той самий. Тренери визнали його недостатньо міцним для переходу в лігу професіоналів. Наступний етап – робота мийником двигунів у продавців уживаних машин.

Паралельно Кіркорян знаходить свою мрію – після єдиного розважального польоту зі своїм колегою-пічником він закохується в авіацію. Для того щоб оплачувати льотні уроки, Кірк Кіркорян займається доїнням корів і прибиранням гною на ранчо інструктора. У результаті Кірк отримує пілотські права і починає працювати льотним інструктором. Наближається друга світова війна, і Кірк стає цивільним льотчиком Британських повітряних сил. Зі своїх доходів воєнного часу він відкриває бізнес з купівлі-продажу надлишків військової техніки. Він переробляє військові літаки в цивільні.

Відновлює розбиті літаки і як побічні джерела доходів організовує пасажирські перевезення в Лас-Вегас.

- Але всі привабливі галузі вже давно зайняті, – можете резонно заперечити Ви.

- Бізнес можна робити буквально з нічого, – скажемо ми вам. Американський мільйонер Уейн Хайзенг заробив свій перший мільйон на вивезенні сміття. Стартовий капітал на відкриття своєї справи – узяті в борг у тестя 5 тис. доларів, на які він придбав старий сміттєвоз і всього 20 клієнтів. До обіду Уейн особисто займався вивезенням сміття; після обіду, одягнувши новий костюм, вирушав на пошуки нових клієнтів. Враховуючи, що на той момент ця галузь була вже переділена між великими сміттєзбиральних компаніями, початківцю одиночці змагатися з зубрами було на рідкість важко. Він пережив дуже складний період, але побудував один з найбільших в світі бізнесів з вивезення сміття. На зароблені «на смітті» гроші Хайзенг створив або купив компанії в таких галузях, як прокат відеокасет, роздрібний продаж, прокат автомобілів, електронні системи безпеки, професійні спортивні команди, готелі, портативні туалети, розлив води у пляшки, догляд за газонами, знищення шкідників , дошки оголошень і сервіс з миття машин.

А починалося все з одного старого сміттєвоза…

Немає здоров’я

- Ах, якби в мене було хоча б здоров’я, – зітхне іпохондрик.

- У відповідь наведемо слова Джона Т. Чеймберза, нинішнього виконавчого директора однієї з найбільших корпорацій Америки «Сіско системз, інк. «CSCO»:

«Перше, що я завжди кажу: ви можете досягти в житті всього, чого бажаєте – якщо готові наполегливо працювати для досягнення мети. Друге – сприймайте життя таким, яким воно є, а не таким, яким би вам хотілося його бачити. І якщо на вашому шляху виникнуть перешкоди, не падайте духом, а вчитеся долати їх».

У мене немає привабливої зовнішності

- Але людині з модельною зовнішністю все-таки легше просунутися на самий верх, – піде іншим шляхом невгамовний сперечальник.

- Ну що ж, розглянемо класичний приклад, коли тринадцятирічний «хліпік» Арнольд Шварценеггер заявив своїм батькам, що хоче бути людиною з самим досконалим тілом у світі, вони почали шукати психіатрів. Навіть батьки розуміли, що з крихкого і довготелесого сина навряд чи вийде людина з хорошою фігурою. Займаючись без допомоги тренера по кілька годин на день, Арнольд зробив диво.

Після армії він емігрував до США, де продовжував займатися культуризмом. Кіно здавалося ідеальною можливістю продемонструвати своє тіло. Проте перші ж фільми з його участю виявилися провальними. Незнайомий з азами акторського ремесла, Арнольд виглядав скуто. Ситуацію погіршував моторошний австрійський акцент і зовнішність горили, як зазначала преса того часу.

У результаті Шварценеггер зробив-таки пластичну операцію (геніопластику), засунувши виступаючу вперед нижню щелепу. І через сім років, знявшись в легендарному «Термінаторі», отримав заслужений успіх.

Однак починав він все-таки з непривабливим тілом і потворною зовнішністю, а став символом ідеального чоловіка для цілого покоління.

Жінкам важче добитися успіху в своїй справі

- Як би я не старалася, у нашій країні подолати «скляну стеля» практично неможливо, – підтримує розмову обурена дама.

- Давайте звернемося до історії Маргарет Тетчер. Легендарна жінка-політик Маргарет Тетчер зробила на думку багатьох неможливе. У консервативній Англії, орієнтованій виключно на чоловічу перевагу, Тетчер зуміла досягти вершин влади, ставши першою жінкою – прем’єр-міністром Великобританії.

При цьому стартові умови у неї були не найкращі. Дочка власника невеликого бакалійного магазинчика , що виросла в досить суворих умовах, так як батьки не заохочували «надмірностей»; дівчинка з дитинства вчилася долати труднощі. Один з найсерйозніших ударів по самолюбству Маргарет було завдано їй, коли на другому курсі інституту вона закохалася в сина графа і була грубо відкинута його матір’ю, яку не влаштовувала дочка бакалійника. Її політична кар’єра також почалася з поразки. Для того щоб спробувати потрапити до парламенту від Консервативної партії, Маргарет Тетчер кидає стабільну роботу і переїжджає в виборний округ. Після завзятої передвиборної гонки, коли протягом шести місяців вона спала лише по п’ять годин, Тетчер зазнає нищівної поразки на виборах. Однак це її не зупиняє і через десять років вона все-таки виграє передвиборну гонку за місце в парламенті. До того моменту вона була дипломованим хіміком-дослідником, адвокатом патентного та податкового права і матір’ю двох близнюків. Подальшу історію розвитку її кар’єри ви, напевно, знаєте. Та це й не важливо, головне, що навіть «скляну стелю» у виключно консервативній Великобританії можна пробити, маючи на те достатню віру… Бажання і цілеспрямованості!

Немає таланту

- Фахівці вважають, що у мене немає таланту, – резонно помітить реаліст.

- А хто такі ці фахівці? Чи знаєте ви, що Уолт Дісней був звільнений з першої ж роботи карикатуриста в газеті у зв’язку з «видатною нездатністю до малювання», а найбільша звукозаписна студія відмовилася працювати з «Бітлз», так як порахувала, що ця четвірка бездарна?

Не щастить

- Мені завжди не щастило, – сумно зітхне в розмові фаталіст.

- Кого вже дійсно не можна було назвати везучою, так це Мері Кей. З дитинства вона була позбавлена більшої частини дитячих радощів, так як з семи років була доглядальницею у ліжку важко хворого батька. Семирічна дитина готувала їжу і прибирала замість того, щоб гуляти з друзями. Матір, яка утримувала сім’ю, важко працюючи, Мері бачила мало, так як, коли та поверталася з роботи, дівчинка йшла спати. Коли Мері Кей виросла і вийшла заміж, вона пішла працювати офіціанткою, щоб допомогти чоловікові. Результат – через вісім років шлюбу він кинув її з трьома дітьми і без засобів до існування. Більшість з нас це б зломило або змусило повірити в своє невезіння. Невідомо, що про це думала Мері Кей, але результатом усіх цих неприємностей стало створення однієї з найбільших у світі імперій краси. Звичайно, не одразу! Звичайно, це вимагало величезної праці. Але залишилася б вона просто офіціанткою і домогосподаркою, якби життя не поставила її в такі жорсткі умови?

Не менш «везучою» була і нині найбільш високооплачувана ведуча ток-шоу Опра Уїнфрі. Зростаючи в гетто Мілуокі, чорношкіра дівчинка зазнала на собі всі «принади» расизму. У дев’ять років Опра піддалася сексуальному насильству, в тринадцять втекла з дому, укравши гроші у матері, а в чотирнадцять народила недоношену дитину, яка померла. Але, незважаючи на кримінальне оточення в гетто, на расизм, що панує в суспільстві, на крайню бідність, Опра прагнула вирватися з порочного кола. Їй це вдалося. Не думаю, що хтось із нас має сьогодні настільки ж несприятливі стартові умови для початку кар’єри. До речі, на підлітковому періоді її неприємності не закінчилися. З однієї з перших своїх серйозних робіт на телебаченні вона була звільнена. Опру постійно переслідували неприємності в особистому житті, різко набирала у вазі, навіть намагалася покінчити життя самогубством. А паралельно і непомітно наближалася до створення своєї індустрії розваг. Адже створила!

І так далі, і так далі, і так далі…

Подібний діалог можна продовжувати нескінченно. Але головне, що ми вам намагалися показати, що практично все в світі можна подолати. Головне – вірити в себе. Саме віра робить чудеса. І якщо вам стане від цього хоч трохи легше – знайте: ми теж у Вас віримо! Та ви й самі, напевно, це відчуваєте. Так що удачі вам і нехай з нового року перед вами відкриється дійсно Нове Життя; життя, повне безмежної можливості для відкриття своєї справи і Нескінченного Щастя.

Читайте на cайті:

Рубрика: ІНШЕ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами