ЯК ЕКОНОМИТИ ГРОШІ: способи і секрети економії

02.08.2012

Виходу для себе багато хто не бачить, адже економія асоціюється у нас з величезними нестатками та постійними заборонами. Експерти стверджують, що це не так, і дають поради з приводу того, як можна зменшити витрати.

Розподіл обов’язків

Прийнято вважати, що фінансуванням сімейних витрат займається чоловік, і це повністю підтверджує статистика: відповідальними за забезпечення сім’ї відчувають себе 67% чоловіків і лише 21% жінок.

Однак, як показують опитування, якщо мова йде про ведення сімейного бюджету, в шлюбі цю почесну місію найчастіше бере на себе дама. У тому, що вони точно знають, скільки грошей надходить у сімейний бюджет і на що вони витрачаються, визнаються 43% жінок і лише 29% чоловіків. Саме тому від того, як прекрасна половина “осередку суспільства” відноситься до економії, залежить, чи вистачить грошей у сім’ї до наступної зарплати чи ні.

Як показало дослідження, проведене компанією TNS в Україні, наші жінки готові економити буквально на всьому! Найчастіше дами намагаються урізати такі статті витрат, як відпустка, покупка побутової, аудіо-, відео-, фототехніки і електроніки. Але й тих, хто згоден заощадити на одязі, взутті та харчуванні, також чимало.

З’ясовуються та інші цікаві подробиці. Наприклад, майже дві третини жінок зізнаються, що вибирають товари в економічній упаковці, навіть якщо вона менш зручна. А покупки в стоках і секонд-хендах роблять більше половини українок (59%).

До копійки…

Опитування показують: незважаючи на те що дві третини українців вважають себе дуже економними, 37% чоловіків і 42% жінок не стежать за своїми витратами і можуть витратити все до останньої копійки! І хоча після заміжжя жінки більш відповідально ставляться до розподілу коштів, до ідеалу їм все ж далеченько: спустити всю готівку в гаманці готова кожна третя заміжня дама.

Щоб перед зарплатою не було нестерпно боляче, експерти радять вести сімейний бюджет. Фахівці стверджують, що цей процес забирає не так багато часу, як прийнято вважати, і досить швидко приносить результати.

Фінансове планування буває короткостроковим (як правило, 1 місяць) і довгостроковими (від року і більше). Головна мета – зробити так, щоб витрати не перевищували доходи. Для цього слід:

* Скласти структуру особистого бюджету, в якій будуть враховуватися всі щомісячні доходи і витрати;

* Врахувати і виписати всі свої доходи, що надходять до сімейного бюджету, і таким чином підрахувати загальний місячний дохід;

* Визначити, скільки грошей в місяць піде на обов’язкові платежі та щоденні витрати;

* В кінці звітного періоду оцінити ситуацію. Якщо ви бачите, що витрати перевищують або дорівнюють доходам, проаналізуйте, від чого можна відмовитися, а що можна купити дешевше.

Знижуємо витрати

Резерви для зниження витрат криються в самій структурі витрат. Експерти Ерсте Банку порадили, де і на чому можна заощадити.

Харчування (за статистикою, 51,6% сукупних витрат середньостатистичної української сім’ї). Тут способів економії багато – від переходу на оптові закупівлі продуктів тривалого зберігання до оптимізації походів в супермаркет. Уникайте зайвих покупок, намагайтеся не купувати товари, розташовані на рівні очей (т.зв. “золоті полиці”), використовуйте картки знижок та спеціальні пропозиції.

Комунальні послуги (9,3%). Про те, що електрику і воду має сенс економити, знають всі. Крім того, наприклад, столична влада заохочують сумлінних платників комунальних послуг знижками до 10%. Заощадити можна на оплату за комунальні послуги через Інтернет або у відділеннях банків, які стягують меншу комісію за такого роду платежі.

Одяг, взуття (6,1%). Існує безліч стокових магазинів, де цілком пристойні речі можна придбати за приємними цінами. Купуйте одяг і взуття в сезон розпродажів і через Інтернет.

Транспортні витрати (3,7%). Підрахуйте, ніж вам вигідніше користуватися – разовими квитками або проїзними. Раз на місяць робіть перерахунок: часто велику кількість вихідних або відпустку роблять покупку проїзного невигідним вкладенням.

Медобслуговування (3,1%). На здоров’ї не економлять, але кращу якість послуг за менші гроші можна отримати, якщо користуватися страховкою або спеціальними медичними програмами. Особливо це актуально для великої сім’ї з дітьми.

Послуги зв’язку (2,7%). Виберіть постачальника послуг і тариф, який відповідає вашим потребам, і регулярно відстежуйте динаміку своїх витрат.

Витрати на відпочинок (1,8%). Плануйте відпустку самостійно, без залучення туристичних агентств.

Освіта (1,3%). Задумайтеся про майбутнє освіті своєї дитини заздалегідь. Наприклад, можна відкрити ощадний рахунок з цільовим призначенням або довгостроковий депозит.

Порада

Для великих покупок (нерухомість, авто, велика побутова техніка, ремонт) відкладайте заощадження відразу після отримання доходу. Бажано – не під подушку або матрац, а на депозит, причому з самими жорсткими умовами щодо дострокового зняття коштів.

Якщо ваш дохід постійно або періодично зростає, збільшуйте “норму” заощаджень. Більшість експертів рекомендують відкладати 10% доходів, але якщо така сума вас не надихає, відкладайте більше.

Вам вистачає грошей до зарплати? *

16% За тиждень до зарплати доводиться брати в борг

23% Вистачає впритул

28% Вистачає, ще й залишається

33% Брак відчуваю вже в день зарплати

* В опитуванні взяли участь 870 осіб.

На чому жінки готові економити

50% покупка побутової, аудіо-, відео-, фототехніки та електроніки

50% відпустку, подорожі

45% звичний повсякденний дозвілля

41% транспортні витрати (в т.ч. обслуговування автомобіля)

37% мобільний зв’язок, Інтернет

34% побутова хімія, косметика, парфумерія

30% одяг, взуття

19% комунальні послуги, оренда житла

17% продукти харчування

15% медичні послуги

54% жінок і 68% чоловіків не люблять ходити по магазинам

Схожі публікації:

Рубрика: ЯК ЗБЕРЕГТИ ГРОШІ Теги: ,

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами