Як менше втомлюватися на роботі?

04.03.2013

втома на роботіЯкось виникла у мене прекрасна думка про те, що як було б чудово вивчити те-то і те-то, більше часу проводити з дружиною, зробити те-то і ще що-небудь. І тут до мене дійшло, що я занадто втомлююся на роботі. Після роботи я приходжу додому втомленим, і в мене немає достатньо сил, щоб повноцінно спілкуватися з дружиною, щось вивчати, щось робити і займатися своїм бізнесом.

Звичайно, вистачає часу на те, щоб зробити необхідні рутинні справи. Допомогти приготувати коханій, сходити по магазинах і тому подібні речі. Але сісти і розпитати дружину, про що вона мріє і як хоче втілити мрії в життя, сходити з нею погуляти ввечері по вулиці, або сходити в тренажерний зал, або зустрітися з друзями, або вивчити щось нове, хоча б по тій же роботі, сил вже не вистачає.

Тоді я замислився, чому я так втомлююся на роботі? Адже не можна сказати, що в мене аж надто напружена робота . В принципі, є час і відпочити, і колеги нормальні, і я давно навчився ефективно працювати, і багато хто взагалі мріяли б про таку роботу. Чому ж я так втомлююся? Це питання я ставив собі кілька разів, поки в один момент не сів, дістав листок паперу і не написав список причин, через які я імовірно сильно втомлююся.

Отже, ось мій список причин:

- Окуляри. Я постійно ношу на роботі окуляри. А від постійного носіння мій мозок чомусь втомлюється. При тому, що якоїсь робочої необхідності весь час бути в окулярах немає. Можна не носити їх 50-70% часу, абсолютно без шкоди для роботи.

- Музика. На роботі з колонок мого комп’ютера постійно грала якась приємна музика. Я припустив, що від цієї музики я так само постійно втомлююся.

- Шум комп’ютера. Моя робота багато в чому пов’язана з роботою за комп’ютером. Однак, це приблизно 30% мого часу. В інший час він не потрібен, але при цьому продовжує працювати. Шум комп’ютера, навіть начебто невеликий, все одно постійно трохи давить на мене.

- Звук телефону. На роботі стояло два телефони на одному номері. І коли вони починали одночасно дзвонити, то я іноді здригався, так це було голосно. Плюс дзвінки по стільниковому телефону.

- Спілкування з колегами. Спілкування з колегами – це приємна складова моєї роботи, мені воно подобається. Однак, іноді вже спілкування набридало, а воно тривало і тривало. Дивишся потім на годинник, пройшло купа часу, нічого не зроблено і якась внутрішня порожнеча.

- Свіже повітря. Моя робота, як правило, проходить всередині приміщення. Я припустив, що для зниження втоми потрібно хоча б трохи кожен день гуляти.

Взявши за основу цей список, я став прибирати одну причину за іншою.

Перше, що я зробив – це почав менше носити окуляри. Це виявилося не так важливо, як я припускав, однак трохи менше став втомлюватися.

Друге, що я зробив – це почав вимикати музику на роботі. Про диво, моя втома відразу зменшилася вдвічі. Навіть ніколи не припускав, що приємна музика, яка звучить фоном весь день, може так напружувати. Щоб знову не повертатися до звички постійно слухати музику, я просто прибрав з роботи колонки.

Третє, що я зробив – це почав вимикати комп’ютер, тоді, коли він не потрібен. Виявилося, і це досить важливо. Начебто комп’ютер шумить зовсім не голосно, але коли це відбувається кожен день, весь робочий день, то від цього теж втомлюєшся.

Наступне – це звук телефону. На одному телефоні, який поруч зі мною, я взагалі відключив звук. На стільниковому телефоні я також зменшив гучність дзвінка. Це не справило на втому практично ніякої дії, зате я перестав здригатися в ті моменти, коли я поринув у свої думки, і раптом поряд лунає гучна трель дзвінка.

Наступне, що я зробив – це почав менше спілкуватися з колегами. Я нікому не пропоную взагалі перестати спілкуватися на роботі з колегами, це неможливо, та й не потрібно. Тоді робота може здатися занадто важкою. Однак, в моєму випадку, був явний надлишок спілкування. Поступово як я, так і мої колеги відвикли спілкуватися в такому великому, і при цьому абсолютно непотрібній, кількості. Від цього прийому я став трохи менше втомлюватися, але не стільки, скільки я очікував. Але найважливіше – з’явилося багато вільного часу!

У мене вивільнилося мінімум 1-1,5 години робочого часу, який раніше йшов на надмірне спілкування. Найцікавіше, що від зменшення спілкування мої стосунки з колегами тільки покращали. А вільний час, а головне навіть не час, а сили, я направив для того, щоб більше заробляти. А трохи пізніше, паралельно з роботою, організував свій невеликий бізнес.

Ви навіть не уявляєте, скільки може зробити людина, працюючи з енергією 2 години кожен день в одному напрямку. При цьому і якихось додаткових зусиль і часу не знадобилося, тільки те, що вивільнилося.

І останнє, що я зробив – це почав гуляти в обід кожен день. Можливо, не кожен може в обід виділити 30 хвилин для того, щоб прогулятися, в моєму ж випадку сидіння в приміщенні – це більше звичка, ніж необхідність.

І ще кілька додатків до цієї статті.

По-перше, у кожної людини своя специфічна робота, і не будь-яка порада, який тут викладено, він (вона) зможе втілити на практиці. Але алгоритм дій скрізь приблизно однаковий. Якщо ви занадто сильно втомлюєтеся, то висувайте припущення, через що це може відбуватися, і по можливості усувайте ці фактори, чи послабляйте.

По-друге, моя стаття більше розрахована на тих людей, які вже освоїли професійні навички і в мінімальному ступені навички швидкого і якісного виконання роботи (особистої ефективності). Якщо ви тільки починаєте роботу, то кращий спосіб знизити втому – це освоєння професійних навичок. Якщо в принципі ви вже знаєте роботу, але робите її повільно або неякісно, то можливо вам краще почати з особистої ефективності.

Ось, власне, і все, що я робив. На приведення плану в життя у мене пішло приблизно 2 місяці (разом з виробленням навичок). Після цього я став набагато менше втомлюватися на роботі. Організував свою справу. А менша втома за час робочого дня дозволила мені виділяти мінімум 1 годину кожен день на спілкування з сім’єю, прогулянки ввечері з дружиною по місту і т.д. Крім цього, я став вчитися вдома, займатися своїми справами. Все те, на що раніше начебто й часу вистачало, але не було сил.

Складіть свій план зменшення втоми на роботі і втілювати його в життя. У вас так само обов’язково з’являться свої успіхи.

Читайте на cайті:

Рубрика: КОРИСНЕ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами