Як перестати працювати на інших?

20.02.2012

Чому не можна відразу звільнятися?

Українські читачі Роберта Кійосакі засвоїли, що для досягнення фінансової незалежності, необхідно перестати працювати на когось, і почати свою власну справу. Зробити першу половину не складно – всього лише написати заяву на звільнення, а от свій бізнес… Багато хто так і застряг посередині – звільнившись з основного місця роботи, не уявляють як почати здійснювати другу половину.

Але ті, хто читали книгу уважно, зрозуміли, що головне на шляху до фінансової незалежності – не написання заяви (це Ви завжди встигнете), а зміна власних мізків. Тобто, якщо Ваше ставлення до грошей залишилося колишнім, то, звільнившись з основного місця роботи, Ви нічого не доб’єтеся.

Щоб побудувати правильне ставлення, необхідно спочатку визначити, що діється зараз з Вашими грошима. Неважливо, що у Вас грошей зовсім небагато, ми поведемо мову про перебудову думок.

Співвідношення витрат і доходів

Більшість населення нашої країни живуть за принципом від зарплати до зарплати. Буквально кілька років тому люди бігали до сусідів, колег, друзів, щоб позичити грошей до зарплати, а в наш час стали доступні кредитні картки та споживчі кредити. За твердженням Роберта Кіосакі, життя від зарплати до зарплати, виявляється, зовсім не залежить від самої зарплати.

Наведемо простий приклад. Жила одна жінка, в минулому році їй скоротили зарплату, тому на шуби вона не дивилася. Але цього року справи фірми пішли в гору і зарплата повернулася на колишній рівень. І тут жінка звернула увагу на шуби, так як вони є основною мрією більшості жінок. Купила шубу в кредит. І що? Шуба лежить в шафі, оскільки погода невідповідна – шкода, а жінка ходить у тому самому одязі, тільки плюс до всього має борги на півроку вперед. І вже починає думати про машину – не можна ж у метро в шубі.

Робота, як відомо завжди розтягується на відведений їй час. Також відбувається і грошима – скільки б їх не було, завжди знайдеться на що витратити. Людина завжди хоче кращий мобільний телефон, шубу, машину, квартиру… На думку Роберта Кіосакі, такі думки властиві бідним людям, і дане мислення НІКОЛИ не приведе до багатства. Багаті думають по-іншому – спочатку вкласти гроші, щоб вони принесли ще більше грошей, а потім вже думати про нову шубу.

Вкладення, які приносить доходи називаються активами, а вкладення, які нічого не приносять, але і вимагають додаткових витрат – пасивами.

Ваш пасив – це актив іншої людини!

Багато фінансових консультантів радять – щоб зрозуміти чому у Вас так мало грошей, потрібно спробувати вести облік щомісячних витрат.

Що ж вийде у більшості людей? На першому місці – виплати за кредитами, вони зазвичай складають вагому частину щомісячної заробітної плати. На другому, у випадку, наприклад, купівлі автомобіля в кредит, – обслуговування машини, бензин, витрати на стоянку, на страховку.

Витрати на себе, на харчування, розваги, одяг йдуть після всього того, що Роберта Кіосакі називає пасивами.

Багато хто думає, що автомобіль – це вкладення. Рятуючи гроші від інфляції під час кризи, ми біжимо в автосалон і купуємо машину, зазвичай ще і в кредит. Але ніхто не замислюється, що машина приносить великі витрати і плюс до всього дешевшає швидше за гривню.

У нас в суспільстві прийнято вважати, що шуба, машина, квартира є ознаками забезпеченої людини. Але вкладення саме в ці речі автор бестселера «Багатий тато, бідний тато» вважає пасивами. Тому що вони ведуть за собою нові вкладення, а доходу не приносять мало. Не дивлячись на те, що квартира вважається надійним вкладенням, вона не завжди виявляється активом. Підтвердити це можуть люди, які оформили іпотеку прямо перед настанням кризи, сподіваючись на те, що ціни на нерухомість можуть рости тільки вгору, і переплата по кредиту окупиться через кілька років.

Підіб’ємо підсумки. Постійно зростаючі пасиви створюють ілюзію забезпеченості, а по суті своїй стоять на шляху до багатства. Вони-то і змушують Вас працювати «на дядю», приносячи все нові і нові витрати. Тому що будь-який Ваше пасив – це чийсь актив. Наприклад, якщо Ви купуєте машину в кредит. Відсотки по кредиту – активи банку, плата за страховку – активи страхової компанії, плата за стоянку – активи власника стоянки. На все це Ви і працюєте. Всі заробляють на Ваших пасивах, а що в цей час робите Ви?

Розглянемо ще одне питання.

Навіщо це потрібно?

Якщо у Вас ще не накопичилося достатньо боргів і важких фінансових ситуацій, то залишати схему «від зарплати до зарплати» зовсім не хочеться. Ні, звичайно, всі хочуть стати багатими і незалежними. Але ніхто не захоче скорочувати пасиви. Не купити шубу, машину заради майбутнього? Ну вже ні, скажете Ви.

Більшість людей лінуються вести облік доходів, витрат, активів і пасивів. Усі починання зазвичай впадають через місяць-другий. Не кажучи вже про застосування знань на практиці.

Щоб оволодіти теорією Роберта Кийосаки на практиці, необхідна мета У кожної людини вона своя. Хтось мріє про велику пенсію, хтось про простору квартиру, а комусь набридло бути чиїмись активами. Але головне – визначити мету, тоді і з’явиться сенс.

На думку психолога Максима Свиридова, людина повинна змінити насамперед себе. Зміни почнуться тоді, коли він зрозуміє. Що сама загнала себе в «клітку», ніхто не винен у його фінансовому становищі, крім нього самого. Тільки тоді людина почне щось робити сама, те що вона хоче.

Читайте на cайті:

Рубрика: ЯК ЗАРОБИТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами