ЯК ПОЧАТИ СВІЙ БІЗНЕС?

18.03.2013

як почати свій бізнесВи вирішили відкрити власну справу, але не знаєте, як почати свій бізнес? На жаль, в подібній ситуації опиняються тисячі людей, які вирішили розпочати свій власний бізнес. Причина подібних проблем полягає в небажанні діяти. Багато підприємців початківців читають літературу, відвідують семінари по підприємницькій справі, мріють розпочати власну справу. Але вони тільки мріють, не вживаючи ніяких конкретних дій.

Що заважає людям почати бізнес з нуля, відкинувши убік сумніви, зробити перший крок назустріч своїй мрії? Розглянемо основні помилки людей, які бажають розпочати власну справу.

По-перше, багато потенційних бізнесменів не бажають вчитися на чужих помилках. Вони прагнуть знайти унікальну ідею, яку ніхто не реалізовував. Після цього, методом проб і помилок, вони починають справу. Однак для того, щоб досягти мети, необхідно мати витримку. Цією якістю початківці бізнесмени не володіють. Вони “загоряються” якою-небудь ідеєю, миттєво намагаючись реалізувати її. Якщо ж у них нічого не виходить, вони кидають справу, так і не завершивши її.

Ще однією помилкою є прагнення виробити товар, після чого його продати. При цьому методи продажу не грають ролі. Саме небажання налагодити канали збуту своєї продукції, а потім переходити до її виробництва, є причиною багатьох невдач у бізнесі. Однак, навіть якщо бізнесмен налагодив канали збуту, він все одно не застрахований від помилок, так як перед виробництвом товару необхідно з’ясувати, на який сегмент споживачів спрямований товар. Ми вже не говоримо про те, що багато бізнесменів початківців забувають про необхідність складання бізнес-плану.

Поговоримо з вами про те, як почати свій бізнес, уникнувши помилок, здатних призвести до провалу будь-якої справи.

В першу чергу, бізнесменові слід зважитися реалізувати свою бізнес-ідею, а також скласти бізнес-план. У бізнес-плані слід розрахувати такі складові, як обсяг виробництва, можливі доходи і витрати, собівартість продукції. Якщо ви не вмієте складати бізнес-плану – не біда. На сьогоднішній день безліч компаній надають послуги зі складання бізнес-плану. Тільки пам’ятайте про те, що без грамотно складеного бізнес-плану не слід починати бізнес, так як фінансові втрати будуть неминучі.

По-друге, не треба нічого придумувати, так як все найкраще вже придумано. Просто візьміть за основу свого бізнесу вже існуючу бізнес-ідею, оцініть її переваги і недоліки, зіставте ідею зі своїми фінансовими можливостями. Після цього, ви можете сміливо приступати до реалізації ідеї. У процесі реалізації ідеї не забувайте використовувати гнучкий підхід, а також вносити корективи в тактику і стратегію бізнесу. Дійте. Не дозволяйте своєму бізнесу закінчитися на стадії створення ідеї. Очікуючи кращого часу для реалізації ідеї, ви можете його не дочекатися.

По-третє, завжди враховуйте ймовірність провалу, ставлячи перед собою реалістичні цілі. Тільки 15% усіх фірм доживають до п’ятирічного ювілею, тому, нерозумно вважати, що провал неможливий. Не концентруйте свою увагу на провал, але допускайте його ймовірність. Будьте готові зробити маневр, внести корективи у свою діяльність, змінити її напрямок.

По-четверте, не слід вважати головною метою ведення бізнесу одержання прибутку, бо ви ризикуєте цей прибуток не отримати. Вашою метою повинно стати отримання задоволення від того, чим ви займаєтеся. Ви повинні робити справу, яка буде корисною для людей. Гроші не роблять людину щасливою, якщо решти складових щастя у неї немає.

По-п’яте, не слід чекати накопичення достатнього капіталу, особливо, якщо ваш продукт новаторський. Поки ви будете накопичувати капітал, товар справить хтось з ваших конкурентів, і ви залишитеся ні з чим. Як правило, щоб почати свою справу, підприємцю не потрібно мати великої суми коштів, достатньо мати капітал на строк, що дорівнює шести місяцям ведення бізнесу. Цього цілком достатньо для того, щоб протриматися “на плаву”, поки бізнес не почне приносити прибуток.

Не бійтеся великих початкових інвестицій. Саме необхідність витрачати великі гроші на ліцензування, виробничі потужності та оренду приміщення дуже часто відлякує початківців бізнесменів, змушуючи їх відмовитися від ідеї почати свою справу. Пам’ятайте про те, що потрібно просто зробити перший крок, і ви зрозумієте, які дії потрібно вчинити на кожному наступному кроці. Припустимо, ви можете не орендувати офіс, а вести бізнес у власній квартирі. Крім цього, ви можете не наймати персонал, а робити все самостійно. Таким чином, якщо у людини є бажання почати свій бізнес, вона завжди зможе знайти ресурси. Наприклад, якщо ви хочете відкрити свій ресторан, то вам не потрібно це робити наодинці, адже є ресурси на яких можна знайти все для ресторанного бізнесу.

Бажаю вам, щоб дана стаття допомогла подолати ваші сумніви і страхи, і ви зробили перший крок назустріч своїй мрії.

Читайте на cайті:

Рубрика: ЯК ЗАРОБИТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами