Як вберегти свої кошти під час кризи?

30.06.2014

фінансова кризаУ період нестабільної економічної ситуації велика кількість громадян задаються питанням де їм зберігати свої заощадження. Крім того, на тлі девальвації національної валюти і незрозумілої для багатьох громадян політики банків, велика кількість людей просто перестали їм довіряти. Про різке зниження активності вкладників і кредитних клієнтів говорять дані статистики, згідно з якими кількість охочих вкласти свої гроші в банківські депозити скоротилася в 3-4 рази. Але якщо банкам перестали довіряти, то, як зберегти гроші в кризу? Куди можна їх вкласти, щоб мінімізувати ризики і втрати? Про це читайте детальніше на http://www.dlab.com.ua/id/16587.

Серцю клієнта не накажеш

Наприкінці лютого було проведено цікаве опитування серед 5000 незалежних один від одного громадян, метою якого було – дізнатися наскільки населення довіряє кредитним організаціями, як часто вони користуються послугами банків і з якою кількістю банків працюють?

За результатами опитування дослідники дізналися, що найбільше користуються послугами кредитних установ представники молоді та студенти віком від 18 і до 20 років.  Серед опитаних респондентів даної аудиторії 32% громадян регулярно звертаються в два різних банки.  Опитані молоді люди в іншій віковій групі від 21 і до 30 років часто ходять в один банк і повністю йому довіряють.  Їх виявилося 15%.  Громадяни від 31 і до 40 років, яких виявилося переважна більшість – 52% не довіряють банкам і воліють вирішувати всі свої фінансові питання самі.  1% серед інших опитаних респондентів користуються послугами фінансових організацій вкрай рідко.

До того ж, вдалося з’ясувати, що більшість опитаних, у яких є вклади в банках, намагаються не розміщувати на нові депозити понад 200 тис. гривень щоб уникнути можливих ризиків.  Інші ж респонденти вважають за краще не зв’язуватися з банківськими депозитами, обмежуючись купівлею і обміном іноземної валюти.

Куди вкладати гроші під час кризи: поради експертів

У даному випадку більшість експертів розповідають про те, як не втратити гроші в період незрозумілих і досить непростих російсько-українських відносин.  На їх думку, зробити це можна кількома способами.  При цьому про те, який з них вибрати, буде залежати від наступних факторів:

  • суми заощаджень;
  • наявності стратегічного фінансового плану;
  • бажання щось змінювати;
  • цілі заощадження капіталу (примножити, накопичити або просто зберегти);
  • рішучості (часом для збереження власного капіталу можна піти на жорсткі заходи) і т.д.

Так, наприклад, найдієвішим і одночасно радикальним методом є вивезення грошей за кордон.  При цьому варто відкрити два рахунки (звичайний і картковий) в будь-якому великому європейському банку (тут необхідно врахувати, що далеко не всі країни дозволяють нерезидентам країни відкривати в своїх установах рахунки).  Потім необхідно підключити інтернет-банкінг і налаштувати віддалений доступ до своїх рахунків.  Таким чином знімати гроші і витрачати їх можна навіть, не виїжджаючи з рідної країни.  А самі гроші будуть безпечно лежати на рахунку іноземної кредитної організації.  Однак, такий варіант не підходить тим, у кого сума накопичень в кілька разів менше вартості витрат необхідних для виїзду за кордон.

Фахівці також підкреслюють і те, що якщо ви не маєте на меті «переносити» свої заощадження в закордонні кредитні організації, необхідно подбати про безпеку своїх грошей на місці.  Для цього потрібно ще раз переглянути всі свої активи, які прямо або побічно прив’язані до української гривні.  Потенційну небезпеку в даному випадку несуть акції та облігації, а також товарні або фінансові договори, пов’язані з цією нестабільною на даний момент валютою.

Якщо ж ви віддаєте перевагу можливості заробляти і збільшувати свої кошти на ринках цінних паперів, то експерти рекомендують робити свої вкладення, користуючись платформами іноземних фондових і фінансових інститутів.  Справа в тому, що іноземні ж біржі (наприклад, Лондонська біржа) не припиняють свою діяльність, продовжуючи торгувати цінними паперами українського походження або борговими розписками.

Як альтернативний варіант експерти пропонують вкладати гроші в тверду валюту.  А деякі радять зберігати гроші в так званій «мультивалютній корзині», яка в залежності від потреб складається у співвідношенні 30% американські долари, 30% євро, а 40% національна валюта.  За словами фінансового консультанта Дмитра Мірошника, такий «грамотний коктейль» дозволить спокійно спостерігати за подіями, не побоюючись за свої капіталовкладення.

Також фахівці рекомендують не приймати поспішних рішень і не вкладати гроші в ті валюти, «поведінку» яких дуже важко передбачити.  Це ж зауваження стосується екзотичних валют.  Наприклад, саме так було зі швейцарським франком в 2011 році.  Всього за якихось 4 місяці він знизився на 20% по відношенню до американського долара і став дорівнювати – 1,07 за франк.

Крім того, більшість експертів сходиться в одній думці, що гроші потрібно зберігати готівкою.  В даному випадку це допоможе швидше їх витратити, якщо курс валюти, в якій ви тримаєте гроші, різко знизиться, а з іншого боку убезпечить від нестабільних банків і наповнить вас упевненістю в завтрашньому дні.  Інша справа, що в даному випадку виникає питання – де зберігати гроші?  Для їх зберігання підійде спеціальний домашній сейф.  Можна орендувати комірку або сейф у банку.  Але не рекомендується зберігати гроші вдома (у книгах, під матрацом та інших банальних місцях).

Якщо ж ви ще не обміняли національну валюту на іноземну, рекомендується робити це виключно в кредитних установах, так як в обмінних пунктах, часто завищується маржа між курсами продажу і покупки.
Як планувати свій сімейний бюджет в період кризи?

При плануванні свого сімейного бюджету в рамках кризи, необхідно грамотно узгоджувати розмір доходів і витрат.  Залежно від розміру сімейного бюджету, щоб уникнути незапланованих витрат, варто вести записи абсолютно всіх витрат.  Також бажано вписувати вартість послуг і куплених продуктів, товарів, на які були витрачені гроші.  Це допоможе вам своєчасно переглянути свій бюджет тоді, коли ціни на товари будуть підвищуватися.

І, звичайно, наскільки туго потрібно буде «затягувати пасок» залежить від достатку в родині і потреб її членів, а також регулярних витрат.

Які існують альтернативні способи порятунку своїх заощаджень?

Одним з додаткових варіантів варто виділити вкладення грошей у нерухомість.  Навіть при поганому результаті подій ви багато не втратите.  Нерухомість та земельні ділянки завжди були в ціні.  З метою підстраховки можна вкласти гроші в іноземну нерухомість, наприклад, якого-небудь туристичного міста Європи.  А здаючи його в оренду, ви зможете отримувати додатковий дохід.

Також можна вкласти гроші в золото, платину або монети.  Є варіант вкладення в ПІФи – тут можна отримувати хоч і невеликий, але стабільний дохід.  Проте тут варто розуміти, що при вкладенні в невідомі для вас інструменти інвестицій, необхідно уважно ставиться до подій на фінансовому ринку (стежити за котируванням золота, валюти та їх коливаннями).  Тому вибирайте для себе той спосіб збереження капіталу, який найбільше вам підходить, і не піддавайтеся паніці і провокаціям.  Гроші не терплять поспіху і поспішних рішень!

Читайте на cайті:

Рубрика: ЯК ЗБЕРЕГТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами