Як вибрати надійного адвоката?

02.11.2013

Юридические услуги

У житті бувають випадки, коли потрібен хороший, досвідчений, професійний адвокат.  І тоді постає питання, як знайти такого адвоката?  Але найчастіше, це питання людина задає тоді, коли біда вже підступає, а часу на пошуки адвоката дуже мало.  Особливо це стосується кримінальних справ, де час, часто, відіграє найважливішу роль.

У відносинах між клієнтом і адвокатом неодмінно має бути довіра.  Ніколи не можна мати 100% гарантію того, що адвокат справу виграє, і рішення суду буде прийнято на користь підзахисного.  Але якщо справа програна, то важко визначити причину цього – недостатні адвокатські здібності чи неможливість вирішення ситуації на користь клієнта.  А головне, що помилки адвоката в майбутньому вже не виправити.  Наприклад, неприпустимою помилкою може бути те, що адвокат пропустить терміни, які дозволяють оскаржити вирок.  А закон не стане брати до уваги непрофесіоналізм адвоката.

А чи можливо обходитися під час слідства або в суді, взагалі, без адвоката?  Так, можливо.  Якщо клієнт бажає, щоб його справа була програною.  Не потрібно спокушатися уявною легкістю прочитання законів.  Людині, не досвідченій в тонкощах юриспруденції, важко передбачити навіть найбільш елементарні юридичні наслідки справи.  Тому, чим швидше людина знайде собі адвоката, хоча б для консультацій, тим краще для неї будуть розвиватися події.  У рішенні простих питань консультації буває достатньо.  Якщо справа серйозна, то воно може мати найкращий результат для людини, яка потрапила в біду, тільки при втручанні хорошого адвоката.  А правильний вибір адвоката позбавить від виправлення помилкових адвокатських дій, якщо, звичайно, їх можна буде виправити – від поданих касаційних скарг, від надання нових документів, не врахованих раніше, від необхідності протестних дій на рішення суду.

Так як же вибрати кращого адвоката?

  1. Не слід вибирати адвоката, якого пропонує слідчий.  Слідчий переконливо буде говорити, що саме той адвокат для клієнта є найкращим, але насправді, це кращий вибір для самого слідчого.  Такий адвокат може бути “засланим” і захищати інтереси зовсім не клієнта.  Насправді, хіба може бути вигідна слідчому “головний біль”, причиною якої стане тлумачний адвокат, що стежить за дотриманням закону і тому заважає слідству?  Адвокат, запропонований слідчим буде мовчазним, згодним на всі рішення.  Такий адвокат лише створить проблеми своєму клієнтові і, цілком імовірно, що навмисно.
  2. Потрібно уникати адвокатів, які мають представництва на територіях, що належать суду.  Вони завжди дружні з суддями.  Через велику кількість клієнтів, адвокату вигідно розміщуватися поруч з судом, тому він постарається своєю роботою не доставляти суду зайвих труднощів.
  3. Адвокат, якому не потрібно платити гонорар зазвичай буває поганим адвокатом.  За законом, безкоштовний адвокат судом надається, але навряд чи він буде старатися так, як за хорошу плату.  Адже йому все одно заплатить держава.  А послуги хорошого адвоката зовсім не дешеві.
  4. Так як адвокату доведеться виступати в суді, виголошувати промови, то вміння говорити – це важлива складова його професіоналізму.  Точно так само, як уміння толково і грамотно писати.
  5. Не викликають довіру адвокати, що гарантують успіх справи.  Песимістично налаштований адвокат є більш надійним тому, що не обіцяючи 100% успіху, він не порушує професійної етики адвоката.
  6. У хорошого адвоката повинні бути помічники.  Одному важко впоратися, якщо робити все ретельно.
  7. Адвокатська робота передбачає конфіденційність.  А якщо адвокат, розповідаючи про свої колишні успішні справи, докладно говорить про колишніх клієнтів, то цим самим він знову ж порушує етику адвокатів.  І якщо клієнт не захоче, щоб і про його справу потім цей адвокат розповідав, то він його не вибере для захисту.
  8. Репутація і популярність адвоката можуть зіграти важливу роль у веденні процесу.  Але репутація повинна бути позитивною, а популярність – на скандальною.
  9. Освіта адвоката має бути отримана в тій країні, за законодавством якої буде розглядатися справа.
  10. Всі перераховані фактори, без сумніву, є важливими критеріями, за якими слід вибирати адвоката.  Але ще, буде добре, якщо і як людина, він буде подобатися клієнту.  Клієнт повинен бути психологічно сумісним з адвокатом.  Адже невідомо, скільки часу доведеться провести разом.  Може статися так, що не можна буде обійтися без таємних таємниць і секретів.

Конфіденційність відносин може бути видна вже при першій зустрічі.  Адвокат повинен бути здатний проявити доброзичливість, коректність і зацікавленість справою клієнта.  А сумлінність і своєчасність входять в обов’язки клієнта.  Як бачимо, важливим моментом є довіра до адвоката самого клієнта.  І часто, фактор, який в кінцевому підсумку визначає вибір адвоката, є психологічним.  Якщо ж по закінченню першої ж консультації з адвокатом у клієнта виник дискомфорт, а компетенція адвоката почала викликати сумніви, то краще пошукати іншого адвоката.  Користь для справи і задоволення від співпраці адвоката і клієнта будуть можливі лише тоді, коли є шанобливе ставлення до клієнта та забезпечення належного обслуговування.

——————–

Если Вам нужны юридические услуги в Киеве, то обращайтесь в адвокатское объединение “АЛЬВА ПРАЙВЕСИ” – опытные юристы помогут решить Вашу проблему.

Читайте на cайті:

Рубрика: КОРИСНЕ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами