Як заощадити гроші на новорічні свята?

26.12.2011

як заощадити гроші

Сім способів, які допоможуть вам заощадити гроші на новорічних святах

Новорічні та різдвяні свята – час великих покупок, адже потрібно придбати і подарунки, і новорічні прикраси, і делікатеси до святкового столу. До того ж, з усіх сторін покупців у магазини заманюють всілякі рекламні акції і святкові знижки. А після свят раптом виявляється, що грошей у сімейному бюджеті вже і не залишилося.

Втім, за допомогою декількох нехитрих правил можна підготуватися до Нового року і Різдва так, щоб і свята пройшли яскраво, і гаманець не спорожнів. Головне пам’ятати, що головне в цих святах – зовсім не кількість подарунків під ялинкою і страв на святковому столі, а час, який можна провести зі своєю родиною.

1. Як заощадити гроші: запланувати верхню межу витрат

Обов’язково слід визначити святковий бюджет, виходячи зі своїх фінансових можливостей. Якщо не зробити цього заздалегідь, то у вирі святкових покупок буде складно орієнтуватися, скільки було витрачено на свята. А потім – складно зрозуміти, чому ж було витрачено так багато. Суму, заплановану на святкування Нового року і Різдва, варто розділити на три категорії: продукти, подарунки, новорічні прикраси.

2. Як заощадити гроші: не залишати святковий шопінг на останній день

Завдяки грамотному розподілу часу можна уникнути черг в супермаркетах і торгових центрах, які завжди шикуються напередодні свят. До того ж, часто перед самими святами ціни на продукти зростають. Роблячи більшість покупок на початку грудня можна заощадити на тому, що і так в будь-якому випадку має з’явитися на святковому столі.

3. Як заощадити гроші: скласти список покупок і дотримуватися його

Всі знають, як легко спокуситися святковими знижками. Але чи справді так потрібні всі ці сотні акційних товарів? Всі витрати на святкові дрібниці не повинні виходити за рамки новорічного бюджету. Але не варто відмовляти собі абсолютно у всьому. Просто потрібно розважливо розподіляти фінанси, виділені на свята.

4. Як заощадити гроші: платити готівкою

Платіжна, як і кредитна, карта – відмінний винахід, але часто виявляється, що при розрахунку платіжною картою складно встежити за кількістю використаних коштів. Ось розплачуючись готівкою можна на власні очі побачити, як «тануть» купюри, відкладені на свята, а значить – легше буде опиратися спокусам. Хороший спосіб триматися в рамках новорічного бюджету – відкласти «святкові» гроші в окремий конверт, з яким і ходити на закупівлі.

5. Як заощадити гроші: продумати подарунки

Саме витрати на подарунки складають левову частку святкового бюджету. Адже кожен прагне купити і собі, і свої близьким щось виняткове. Найпростіший спосіб заощадити – продумати заздалегідь, що принесе дід Мороз під ялинку кожному з членів сім’ї. Дізнавшись, скільки коштують ці подарунки, набагато легше визначити загальний розмір святкового бюджету. Якщо сім’я велика, можна зробити подарунок для всіх. Це можуть бути квитки в аквапарк або кіно, або ж кошик делікатесів, приготованих з думками про всі родичів. У цьому випадку не доведеться думати, що купити кожному з членів сім’ї. Якщо кошти на подарунки обмежені, то ідеальним рішенням стане святкова лотерея, в якій кожен з гравців готує подарунок тому, кого визначив випадок. З одного боку, це вирішує проблему покупки подарунків, а з іншого – вносить у свято елемент гри й несподіванки.

6. Як заощадити гроші: зробити самому

Ялинка і новорічні прикраси можуть «з’їсти» пристойну частину святкового бюджету. Проте варто подумати, наскільки потрібні чергові гірлянди і кульки, якщо попередні куплені лише рік тому. Можливо, в цьому році варто звернути увагу на дитячі вироби, адже для малюків створення новорічних прикрас – прекрасне проведення часу. Спечені разом з батьками пряники і гірлянди з попкорну на ялинці для дитячої кімнати – прекрасний спосіб і заощадити, і створити святковий настрій для всіх членів сім’ї.

7. Як заощадити гроші: не готувати занадто багато

Звичайно, свята, це не тільки зустрічі та подарунки, а й пишні застілля. Але чи справді потрібно готувати десять різновидів салатів і стільки ж видів пирогів? Свята пройдуть швидко, а більшість їжі так і залишиться лежати в холодильнику, адже ніхто не захоче доїдати салати, приготовані три дні тому. Набагато раціональніше запитати членів сім’ї про те, які б вони хотіли бачити страви на святковому столі. І не готувати менш популярні, але «традиційні» страви. Це не тільки дозволить заощадити, але і вбереже всю сім’ю від переїдання під час святкових застіль. Якщо потрібно організувати стіл для великої кількості гостей, то можна попросити їх принести улюблені страви з собою. Так і стіл буде різноманітним, і господині вечора не доведеться проводити на кухні всі святкові дні.

Схожі публікації:

Рубрика: ЯК ПОТРАТИТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами