Як зберегти гроші в сімейному бюджеті? Сила розподілу. Правило друге

17.06.2013

економити грошіУ попередній статті “Як зберегти гроші в сімейному бюджеті? Правило перше” я розповідав про те, що в перші дні після надходження зарплати бажано провести постійні платежі. Або іншими словами, якщо після отримання заробітної плати ви в перший день оплатите квартирну плату, мобільний, Інтернет, придбання продуктів на два тижні (з тих, які не псуються), виплатите іпотечний кредит (якщо є) і т.п., то грошей у вашому бюджеті тільки від однієї цієї дії стане більше.

Ви, звичайно, можете запитати, що яка різниця, оплатити комунальні витрати в день заробітної плати чи через тиждень, адже грошей від цього не додасться? Насправді різниця є і дуже велика.

Якби гроші розподіляв комп’ютер, а люди не мали до них ніякого доступу, то я б з вами погодився. Комп’ютеру не має значення, скільки у нього грошей і коли оплачувати витрати. Однак гроші розподіляє людина зі своєю людською психологією.

А психологія людини така, що гроші в її кишені як би тиснуть на неї і їй від цього тиску хочеться їх витратити. І чим більше грошей заробляєте, тим більший цей тиск. Всі люди такі, просто більшою чи меншою мірою. І якщо грошей багато, або, принаймні, так здається в день зарплати, то вони будуть витрачені на всілякі дурниці.

І щоб зняти цей тиск, потрібно або збільшити до них відстань (наприклад, покласти в банк, де у вас немає картки), або частково витратити на те, що дійсно потрібно.

Тому, якщо ви оплатите в день зарплати, наприклад, третину своєї заробітної плати на фіксовані виплати, то ви на 33% знижуєте непотрібний тиск на свою психіку, який створюють гроші. Відповідно, ви витратите менше грошей на непотрібні витрати. Це закон людської психіки, від якого нікуди не дінешся.

Наступний крок – це розподіл грошей, які залишилися. Як їх розподіляти?

Перший спосіб, найпростіший і неефективний – це покласти гроші всі разом і в міру необхідності брати гроші з цієї купки. Чим поганий цей спосіб? Та тим, що хоча ми і знизили на 33% грошовий тиск, сплативши постійні витрати, але цього як правило, недостатньо.

Тому гроші, що залишилися будуть багато в чому так само витрачені невідомо куди. Просто в один прекрасний день ви можете підійти до своєї спорожнілої купки і задатися питанням: «А де гроші»? Ніби й заробили непогано, а гроші скінчилися за кілька днів до зарплати.

Один з найкращих способів зробити так, щоб цього не відбувалося, це покласти гроші не в одну купку, а розділити їх на декілька.

Спочатку, звичайно, краще не робити багато частин, а то заплутаєтеся. На перші два місяці можна спробувати дві частини. Приміром, одна частина «Продукти», а друга «Інше». В ідеалі ці купки краще зберігати в різних місцях, щоб не було спокуси змішувати їх одину з одною.

Потім можна поступово, в міру потреби, ділити гроші на кілька частин. Краще збільшувати кількість поділів саме виходячи з потреби, а не з логічних міркувань.

Наприклад, ви два місяці розбивали після закупівель гроші, які залишилися після закупівлі, на дві частини «Продукти» та «Інше». Однак, звикнувши поступово розділяти гроші, ви зрозуміли, що вам мало двох частин. Вам просто необхідна ще одна частина – це, наприклад, витрати на «Спорт», «Одяг» або витрати «Освіта». Адже ви кожен місяць витрачаєте на спорт або освіту певну суму, тому зручніше виділити її в окремий вид платежу.

І навпаки, якщо ви намагаєтеся логічно спочатку розділити бюджет, то у вас може нічого не вийти. Наприклад, навіть толком не знаючи витрат, ви ділите бюджет на 10 частин. А потім, кожен день, перекладаючи гроші з однієї частини в іншу, ви втомлюєтеся, вам це набридає, та й суми грошей, які ви вкладаєте в них, зовсім не відповідають реальним витратам.

Загалом, краще потроху і виходячи з реальних потреб. Від однієї купки до двох, а потім може бути до 3, а не 10 і відразу.

Навіщо ми все це робимо? Як я вже казав, щоб знизити тиск грошей на психіку і, відповідно, частково перестати витрачати гроші на речі, які не приносять користі і не приносять вам задоволення.

Адже коли ви бачите велику кількість грошей, я вже не кажу про те, що вони лежать в кишені, то, здається, що грошей багато і можна витрачати бездумно. Насправді це не зовсім так. Є постійні витрати, є періодичні і непередбачені. Якщо відразу з вашої зарплати прибрати ці необхідні витрати, то вам не буде вже здаватися, що грошей дуже багато і ви тільки від розподілу грошей на частини будете витрачати менше відсотків на 15.

Ну що я все про готівку, адже є ще і рахунки в банках. Адже банківські рахунки – це такі ж купки, як і готівка, нічим не гірші, а іноді і кращі. Але про те, як розподіляти гроші по банківських рахунках, я розповім в наступній статті циклу.

Читайте на cайті:

Рубрика: КОРИСНЕ,ЯК ЗБЕРЕГТИ ГРОШІ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами