З кишень громадян виймуть 10 млрд. доларів

11.01.2012

НБУ розраховує збільшити в найближчі кілька років національні валютні резерви на 10 млрд доларів шляхом розвитку інвестиційних програм для населення. За словами голови Нацбанку Сергія Арбузова, в якості основних фінансових інструментів будуть використовуватися інвестиційні монети з дорогоцінних металів, сертифікати про придбання золота українського видобутку і валютні облігації внутрішньої позики.

За даними Сергія Арбузова, населення зберігає у вигляді особистих заощаджень порядку 50-70 млрд доларів. Цей ресурс лежить мертвим вантажем і фактично виведений з української економіки. Щоб повернути частину валютних «заначок» в банківську систему і тим самим зміцнити курс гривні, НБУ розробляє і готується до впровадження своїх інвестпрограм для населення. Очікується, що вони викличуть досить сильний інтерес у цільової аудиторії, так як цінні папери будуть мати непогану прибутковість і захищені гарантіями держави.

Поточну ситуацію з національними валютними запасами, обсяг яких дещо знизився протягом останнього півріччя, Сергій Арбузов вважає досить сприятливою. З початку року, за словами голови НБУ, в нашу країну надійшло близько 14 млрд доларів. Частина цього припливу з часом осяде в державних резервах, тим самим зміцнить позиції гривні.

Читайте на cайті:

Рубрика: НОВИНИ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Написати

(обовязково)

(обовязково)


При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами