За все заплатить громадянин

05.06.2013

Події з кіпрськими вкладниками, за рахунок яких держава хоче вирішити свої проблеми, в черговий раз показують беззахисність простої людини перед власною країною. Якщо хтось плекав ілюзії щодо недоторканості приватної власності або капіталів навіть у благополучній Європі, тепер, напевно, розчарований. А адже це не перший “кидок” державами своїх громадян. І фактично немає ніякого захисту від цієї сваволі.

Ось кілька не дуже далеких прикладів. У 1920 році Італія обклала податком від 4,5 до 50 відсотків всі вклади в банках. Поганий приклад виявився заразливим, і на подібні заходи пішли уряди Чехословаччини та Угорщини. З пізніших прикладів можна згадати ту ж Італію, яка на початку дев’яностих ввела податок на депозити в розмірі 0,6%. Потім була аргентинська криза двотисячних – там уряд не мудруючи лукаво перевів всі доларові депозити у місцеву валюту.

Хтось може сказати: готівка – наше все. Мовляв, не довіряємо ми сучасним банкам. І тут можна згадати знамениту Павловську реформу, коли за один день всі готівкові заощадження людей перетворилися на ніщо. Хоча варто відзначити, що американські долари, випущені починаючи з 1861 року, є законним платіжним засобом за умови збереження 55% площі банкноти. Але це, мабуть, єдиний виняток.

Хтось може сказати, що золото – найнадійніше джерело заощадження. Можливо, але тільки в тій же Америці в 1933 році президент Франклін Рузвельт, щоб уникнути краху банківської системи, видав указ, згідно з яким всі громадяни США, які володіли більше 100 грамами золота в монетах і злитках, зобов’язані були здати його державі за встановленим номіналом. За відмову було передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.

Говорити про надійність вкладень в нерухомість також не доводиться. Адже менше ста років тому революціонери вилучали зайву житлоплощу у заможних громадян.

Як бачите, у протистоянні з сучасною кредитно-грошовою системою звичайна людина практично не має шансів вийти переможцем. Навіть якщо хтось з політиків доводить країну до дефолту, то максимум, що йому загрожує, – це відхід на пенсію. А за все платитимуть прості люди.

——————–

Снять квартиру на сутки вам поможет сайт rieltor.ua/flats-rent-daily/, где находится множество отличных предложений.

Читайте на cайті:

Рубрика: ЦІКАВЕ Теги:

Коментарі

Коментарів поки немає


Вибачте, коментарі не доступні

При використанні матеріалів цього сайту обовязковим є гіперпосилання на DOSTATOK.ORG.UA, відкрите для індексації пошуковими системами